Tag Archives: пожар

(ВИДЕО) Девојче (6) го спасила целото семејство од пожар – сите спиеле!

Семејството Карлбон се наоѓало во длабок сон во нивниот дом во Њу Џерси кога нивните животи се смениле за само неколку застрашувачки моменти. Џими, таткото и неговите две деца, Хантер (2) и Маделин (6), спиеле горе. Нивната мајка заспала на софата. Околу 2 часот наутро, Маделин се разбудила бидејќи почувствувала …

Повеќе »

(ФОТО) ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ – Ана (16) се спротивставила на пијаниот татко за да ја одбрани мајката: Тој ја полил со бензин и и’ го запалил лицето!

Тинејџерка од Украина претрпела тешки изгореници откако, татко и кој бил пијан, и го запалил лицето… Ана (16) од Черновецки, во западна Украина, била сериозно изгорена по лицето и рацете кога нејзиниот 38-годишен татко дошол дома, во алкохолизирана состојба и ја нападнал нејзината мајка Наталија (43). Таткото – чие име …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНО ПУШЕЊЕ – Запалил цигара во текот на возењето и предизвикал експлозија на автомобилот

Пушењето во автомобилот предизвикало голем проблем кај овој возач пред да ја запали цигарата употребил спреј за освежување на просторија.Така предизвикал експлозија која целосно го уништила автомобилот и го загрозила неговиот живот. Инцидентот се случил пред очите на многубројни минувачи во англискиот град Халифакс. Локалните медиуми пренесуваат дека експлозијата го …

Повеќе »

BMW итно повлекува 230.000 автомобили: Издале предупредување поради голема опасност!

Поради опасност од пожар баварскиот автомобилски гигант BMW ќе повлече 230.000 возила од целиот свет, опремени со четирицилиндрични дизел мотори. BMW го проширил бројот на возилата во повлекувањето. Целата акција била покрената уште минатата година а сега се зафатени уште повеќе возила. Проблемот бил во системот на издувните гасови, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА СМРТ НА ТРИ СЕСТРИ: Умреле во исто време – На роденденот на нивниот татко се’ „тргнало наопаку!“

Се смета дека три сестри кои го славеле роденденот на нивниот татко се меѓу 34-те лица убиени кога  брод се запалил крај брегот на јужна Калифорнија. Сузана Росас од Стоктон, Калифорнија, на социјалните медиуми објавила дека нејзините три ќерки, нивниот татко и маќеа, биле на бродот. Се верува дека трите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека пожарот „ја голтал“ зградата, тој „се залепил“ покрај работ и се спасил…

Во Рим, за да се спаси од пожар во станот, момче излегло низ прозорецот. Се залепил за работ на зградата додека ветерот носел големо количество чад во негов правец… Во последен момент бил спасен од пожарникарите… Снимката од маж кој едвал извлекол жива глава од пожар во зграда во Рим …

Повеќе »

(ФОТО) Вратата била затворена и тоа им го спасило животот: Пожарникари објасниле зошто е исклучително важно да го направите ова пред одење на спиење!

Пожарникарите на Њу Ферфилд, во Конентикат (САД) објавиле слики од врата од една куќа која ја зафатил пожар. Имено, од внатрешната страна вратата изгледала доста недопрено и бело, додека другата страна која била допирана од огинот, покажала големо оштетување. Се’ било потполно црно. Пожарникарите со ова сакале да ги посоветуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова трагедија на фудбалери: Млади играчи „живи гореле„ во Бразил

Во тренинг кампот на бразилскиот великан „Фламенго„ избил пожар кој усмртил десет лица.Шестмина биле млади фудбалери. Играчите поради невремето имале слободен ден но останале во клубот бидејќи не биле до Рио де Жанеиро… Пожарот избил додека играчите спиеле во клубскиот камп Нињо Де Урубу. Уште три лица се повредени, а …

Повеќе »

(ФОТО) Пит бул спасил бебе од запален стан: Со забите ја влечел за пелената!

Огинот кој пред неколку дена букнал во еден стан во Стоктон, град во Калифорнија, оштетил две згради во комплексот, а неколку станови биле потполно уништени. За да трагедијата, која можела да има многу поголеми размери, биде спречена се погрижила Саша, женка пит бул, домашен миленик на семејството Чаичанду. Имено, сопственичката …

Повеќе »