Tag Archives: поза

(ФОТО) Потполно гола манекенка лежи покрај куче; „Навистина не ми е јасно…“

Нејзините голи појави не се новина, но оваа слика на која се тркала со куче на тепих предизвика бура на мрежите. Емили Ратајковски објави слика на која лежи на под со кучето Колумбо без ништо на неа и ја имитира неговата поза. „Не знам што да кажам за ова“, „Многу …

Повеќе »

(ФОТО) НА ИНСТАГРАМ „РАСПНАЛЕ“ МАЈКА ПОРАДИ ФОТОГРАФИЈА СО СИНОТ! Оваа приказна ја поделила светската јавност!

Таа има 32. години, четири деца, фитнес инструкторка е и гордо го покажува своето совршено тело каде и да оди, а токму тоа предизвикало лавина од коментари на социјалните мрежи. Таа ги запрепасти корисниците на Инстаграм по објавување на фотографија на која таа го гушка синот додека е во бикини. …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – „БОЛЕН“ предизвик по повод смртта на Флојд се шири по интернет: „Пронајдете ги тие идиоти!“

По социјалните мрежи се шири вознемирувачкиот Џорџ Флојд предизвик, што налутил многумина со причина. Станува збор за вирален предизвик во кој тинејџерите ја имитираат позицијата во која беше убиен Џорџ Флојд, чија смрт предизвика жестоки протести во Соединетите држави. LATEST NEWS: White teens start disgusting 'George Floyd Challenge' on social …

Повеќе »

(ВИДЕО) АМЕРИКА НА НОЗЕ – Многу јака порака од протестот во Портланд: Цел мост прекриен со луѓе кои клечат во позата во која Флојд беше убиен!

Додека американските власти се закануваат дека на демонстрантите кои крадат и трчаат како диви на улиците ќе изведат војска бидејќи „не го оспоруваат“ правото на мирни протести, демонстрантите во Портланд, Орегон, покажаа како тоа се прави. Неверојатни сцени на илјадници луѓе кои лежат мирно и тивко на мостот Брунсајд во …

Повеќе »

Заборавете на 69, пробајте ја позата 77   за  вистинско уживање во сексот!

Дали сте слушнале за секс позата наречена лажица? Таа е совршена за така наречениот лежерен утрински секс, бидејќи не подразбира никакви телесни акробации. Всушност, неговата предност е во тоа што со многу малку движења и труд се овозможува совршена стимулација на жената и мажот. Таа е совршена за така наречениот …

Повеќе »