Tag Archives: повреди

Марија Шарапова оди во пензија

Некогаш најдобрата тенисерка во светот, Марија Шарапова, ќе ја заврши кариерата на 33. години поради проблеми со повреда, објави Њујорк Тајмс. Освојувачката на сите четири Грен слем турнири, а вкупно пет, долго време се обидуваше да се врати на теренот, откако поради допинг беше суспендирана на Австралија опен во 2016. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Турнала девојче од мостот и скоро ја убила: Сега оди во затвор на 2.дена!!

САД: Тејлор Смит (19) се договорила и ја признала вината. Осудена е на два дена затвор и 38. дена општествено корисна работа. Таа на 7. август минатата година ја турнала пријателката (16) од 18. метри висок мост. Девојка (19) која на суд признала дека на 7. август минатата година турнала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер директно во финале: Надал се повлече од полуфиналето во Индиан Велс поради повреда на коленото

Рафаел Надал вчера, на Мастерсот во Индиан Велс,со голем напор го победи Карен Хачанов со 2:0 (7:6, 7:6), но тоа се одрази на неговото десно колено. Во текот на натпреварот Рафасел Надал се обиде сам да ја санира повредата но повика физиотерапевт,во два наврати, и некако успеа да го заврши …

Повеќе »

(ФОТО) Нови детали за смртта на Шабан Шаулиќ:„Лекарите му дадоа некои средства,повеќе не се разбуди“

„Се жалеше дека има проблеми со грлото, градите, дека нешто го гуши.Повикаа хелихоптер и му дадоа некои средства за заспивање и тој повеќе не се разбуди“, рекол министерот Дачиќ… Ивица Дачиќ (53), министер за надворешни работи на Србија, открил нови детали за смртта на „кралот на народната музика“, Шабан Шаулиќ, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изведувала акробатска точка па паднала од висина од четири метри!

Руска гиманастичарка која настапувала на познатиот циркуски фестивал не успеала до крај да ја изведе својата точка… Во рускиот град Новокузњецки се одржувал познатиот циркуски феситавл на кој настапувале највештите акробати кои приредиле вистински спектакл, а во рамките на овој настан било организирано и натпреварување. Гимнастичарка од Краснојарск изведувала акробатски …

Повеќе »

Ова се најопасни пози кои предизвикуваат тешки повреди, а можат и…

До повреди најчесто не доаѓа поради тоа како туку каде водите љубов… Повредите за време на сексот се доста ретка појава, но сепак знаат да се случат и главно се сериозни. “До повреди најчесто не доаѓа поради тоа како туку каде водите љубов”, вели д-р Деби Хербеник, автор на книгата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џорџ и Амал Клуни си заминале дома: Повредите на глумецот многу посериозни!

По сообраќајната несреќа кога со мотор удрил во возило, 57. годишниот актер, иако е пуштен од болница тешко се движи. Фотографиите како од голф количка се префрлува во приватниот авион кој ги однесе дома во Лондон покажуваат дека Џорџ Клуни има сериозни тешкотии со движењето и не може сам да …

Повеќе »

(ФОТО) Објавени фотографии од повредите на Наташа Беквалац: Лука се „изглупирал“ со својот коментар!

Со наслов „Ова се повредите на Наташа“, српскиот весник „Блиц“ на насловната страна објавува ексклузивна фотографија од пејачката Наташа Беквалац која викендов беше брутално претепана од сопругот Лука Лазукиќ. Весникот пишува дека модринките и гребаницата под окото, како и големите подливи на рацете се доказ за бруталниот напад кој го …

Повеќе »

По обвинувањето од Јелена Докиќ дека татко и крвнички ја тепал, се огласил и виновникот за сите трауми на некогашната тенисерка – татко и Дамир!

После објавувањето на автобиографијата под наслов „Нескршлива“ во која некогашната тенисерка Јелена Докиќ изнела стравични детали за тоа како нејзиниот татко крвнички ја тепал,се огласил и Дамир Докиќ. Дамир одбегнувал да говори за медиумите, и досега не била слушната неговата страна од приказната, се јавил на само еден телефонски повик …

Повеќе »