Tag Archives: повлекување

Рафаел Надал се откажа од Ролан Гарос!

„Кралот на земјата“ и најтрофејниот играч во историјата на Ролан Гарос, Рафаел Надал оваа сезона нема да игра на Отвореното првенство на Франција. Оваа информација дојде на неполна недела пред почетокот на Грен слем турнирот во Париз, и по серијата откажани Мастерси за време на земјената сезона. Надал веќе извесно …

Повеќе »

Познатата пејачка се повлекува од сцената: „Го изгубив детето, ме демнеа, доста е“

БРИТАНСКАТА музичарка Лили Ален (38) во неодамнешното интервју за магазинот Hunger откри дека најверојатно целосно ќе се повлече од музичката сцена. Ален поминала низ многу тежок период во животот, изгубила дете, имала трауматично искуство со демнач, наводно била сексуално злоставувана и долго време се борела со зависност. Пејачката, како што …

Повеќе »

(ФОТО) Беше „тивок копнеж“ на многу мажи: Како денес изгледа најубавата русокоса во Холивуд

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер денеска го слави својот 69-ти роденден. Ким е родена во Атина, Џорџија, а уште од рана возраст изјавила дека ќе биде актерка. На само 16. години победила на натпреварот Мис Јуниор, а потоа се преселила во Њујорк, работејќи како модел. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Поради тешка болест згаснува уште една успешна кариера – Познатата актерка Кристина Еплгејт се откажува од глумата

Кристина Еплгејт, која ја игра главната улога во серијата на Нетфликс „Dead to Me“, додека публиката ја памети по улогата во серијата „Брачни води“ од 90-тите, признала дека нејзината кариера наскоро би можела да заврши поради битката со болест. Еплгејт изјави дека е можно нејзината кариера да заврши поради нејзината …

Повеќе »

(ФОТО) КАДЕ ИСЧЕЗНА МЕЛАНИЈА ТРАМП: До јавноста дошле шокантни факти за приватниот живот на поранешната прва дама

Единствено за што се грижи е нејзината приватност и нејзиниот син, велат луѓето кои ја познаваат Меланија ТрампКога ФБИ во август годинава упаднал во имотот на Доналд Трамп каде што живее со Меланија, сите мислеле дека поранешната прва дама ќе има што да каже. Но, таа и овој пат молчела.„Зошто …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Надал открил кога Рафа ќе ја заврши кариерата

Тони Надал, чичкото на Рафаел Надал, проговорил за тоа кога шпанскиот тенисер би можел да ја заврши кариерата. По пензионирањето на Роџер Федерер, од големата тројка останаа Новак Ѓоковиќ и споменатиот Рафа, а се очекува тој да биде следен. Неговиот вујко мисли дека крајот ќе дојде кога ќе престане да …

Повеќе »

ГОТОВО Е – КРАЈ НА ЕДНА ЕРА! ЛИОНЕЛ МЕСИ НАЈАВИЛ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА: „Нервозен сум, но одлуката е донесена!“

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Лионел Меси, најави дека Светското првенство во Катар ќе биде последно во неговата кариера. За Меси тоа ќе биде петто Светско првенство, а во претходните четири обиди не успеа да го освои трофејот. Најблиску до тоа беше во Бразил во 2014. година …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛ НА ТЕНИСОТ – Роџер Федерер објави крај на кариерата – Заминување на еден од најголемите на сите времиња

Легендарниот тенисер Роџер Федерер и’ официјално стави крај на својата богата кариера во која стана симбол на белиот спорт. Славниот Швајцарец на социјалните мрежи потврди дека следната недела ќе го игра својот последен турнир. Федерер (41) во последните години имаше многу проблеми со повреди, што резултираше со негово отсуство на …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис, виден во јавност по долго време, не дозволил болеста да му го ускрати нормалниот живот

Брус Вилис после долго време беше виден во јавност. Иако се бори со тешка болест, не дозволил таа да му го ускрати нормалниот живот. Всушност, фотографите го фатиле во Лос Анџелес додека уживал во прошетка пред да оди во локален супермаркет. Се чини дека актерот е во добра форма. Неговата …

Повеќе »