Tag Archives: потрага

(ФОТО) ЛАЈКА ГО ПРОНАЈДЕ КУЧЕТО ПО КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ТРАГАШЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Емоции, гушкање и љубов. Оваа работна недела ја заокружуваме со среќен крај во потрагата на златниот ретривер Лео. Да, овој убавец благодарение на тимот на ЈП Лајка и микрочипот си отиде дома кај својот сопственик. Сликите говорат повеќе од се, а љубовта од најдобриот пријател на човекот е безусловна. Ние …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Природата го возвраќа ударот на напуштените зданија од сите делови на светот

Францускиот фотограф, кој се претставува како Јонк, од 2000. година посетува различни локации на нашата планета во потрага по напуштени згради, чие златно доба е одамна зад нив. 36-годишникот наоѓа голема убавина во сега видно дотраените згради, а особено е фасциниран од контрастот на овие урнатини и вегетацијата, која полека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ВО РУСИЈА! ДЕВОЈЧЕ (2) ПРЕЖИВЕАЛА 3. НОЌИ ВО ГУСТА ШУМА БЕЗ ХРАНА И ВОДА: Малечката Људмила ја барале 400. волонтери!

Девојче помало од две години (22. месеци) успеало да преживее изгубено во шума во Русија четири дена без храна, вода и сама. Људа (Људмила) Кузина одлутала во близина на нејзината куќа во регионот Смоленск западно од Москва, по што била организирана потрага по неа, во која учествувале стотици луѓе. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРАГА ПО ВИСТИНАТА – ПРОНАЈДЕНА ПРИНЦЕЗА: Посвоена девојка го преминала патот од американските предградија до кралскиот престол!

Нејзиниот живот се превртел после еден телефонскиот повик. Принцезата Сара Кулберсон е родена од Африканец и бела Американка во април 1976 година, и била сместена во згрижувачко семејство како дете пред да биде посвоена од Џим и Џуди Калберсон, бело семејство кое живее во Моргантаун, Западна Вирџинија. Кулберсон – принцеза …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повеќе од 150 мртви во поплавите низ цела Европа. Стотици се водат за исчезнати

Бројот на жртви од поплавите на западот на Германија продолжува да расте – забележани се повеќе од 130 жртви откако полицијата објави 90 смртни случаи во областа Ахрвајлер во саботата. Според податоците објавени во саботата, вкупно 133 лица загинале во западните региони на Германија, додека во регионот на Северна Рајна-Вестфалија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕПЕЛ ПЛАКАТИ, СПИЕЛ ПОД МОСТОВИ…ПОСЛЕ 24 ГОДИНИ ГО ПРОНАШОЛ КИДНАПИРАНИОТ СИН: Таткото минал повеќе од 500.000 км на мотоцикл за да го пронајде своето дете – сега се конечно ЗАЕДНО!

Кинезот Гуо Гангтанг по 24-годишно пребарување повторно се сретнал со својот син, при што со мотор минал повеќе од 500.000 километри низ целата земја. Синот на Гангтанг бил киднапиран пред 24. години пред семејната куќа во провинцијата Шандонг, а тој бил киднапиран од двајца шверцери на луѓе. Киднапирањето на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Работничка од златарница разоткрила прељубник: Нејзината порака воодушевила милиони луѓе!

Една работничка решила јавно да понижи љубовник… Еден маж од Монтреал решил да купи два прстени, едниот за девојката, а другиот за љубовницата, а работничката од златарницата се погрижила да не остане неказнет. Имено, таа на социјалната мрежа Инстаграм објавила видео за да измамената жена го препознае. – Ако вашето …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СНИМИЛЕ СТРАШНО ГРАБНУВАЊЕ НА 20. МЕСЕЧНО БЕБЕ: Познаник вшетал во куќата и го земал од креветчето! Бил уапсен 6. часа подоцна!

Австралиската полиција успеа, по шест часа интензивно пребарување, да го пронајде 20-месечното момче кое го украдл маж (31). Маж со маска и ракавици влегол во куќата во Бризбејн околу 4. часот наутро, го извадил детето од креветчето и побегнал. Дедото кој случајно станал и видел дека вратата од детската соба …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЛЕЧЕР ДОНЕЛ СМРТ: Ненадејна буица во индискиот дел на Хималаите предизвикала трагедија

ИНДИЈСКИ војници, стотици од нив, биле испратени да ги бараат исчезнатите во индискиот дел на Хималаите, рамо до рамо со локалните доброволци, бидејќи страшен порој го погодил регионот, откако се скршил дел од глечерот. Најмалку 18. лица загинале, но се стравува дека бројот на жртви може да достигне и до …

Повеќе »