Tag Archives: потење

Важни знаци кои ви ги испраќа телото со прекумерното потење

Често се потите, без оглед на сезоната е и колку е топло надвор? Можеби е време да го слушнете вашето тело и да сфатите што сака да ви каже со прекумерното потење. Постојат неколку причини што доведуваат до прекумерно потење и треба да обрнете внимание на нив бидејќи тие можат …

Повеќе »

(Рецепт) ОМИЛЕН ЛЕТЕН ТРИК – ЖОЛТИТЕ ФЛЕКИ ОД ПОТ ИСЧЕЗНУВААТ БЕЗ МАКА: Жена открила луда комбинација која ја спасува белата облека!

Конечно можете да се опуштите во омилените летни парчиња без да размислите што ќе затекнете кога ќе ги соблечете… Многу се потиме во текот на летото, а тоа може да биде вистинска катастрофа за облеката. Белите маици, фустани и кошули се особено критични кога комбинацијата на пот и дезодоранс предизвикува …

Повеќе »

(ФОТО) Сите „промени“ на Северина: Што е природно а што дело на „пластичарите“?

  Никогаш не говорела за своите пластични операции . Признала дека го оперирала носот, како што таа вели, поради девијации на септумот, но никогаш не признала дека ги зголемила градите… Во 1990. година Зринко Тутиќ „намирисал“ дека Северина би можела да стане нова ѕвезда, на Загрепскиот фестивал победила со песната …

Повеќе »