Tag Archives: постпородилна

(ФОТО) Серена Вилијамс: „Чувствувам дека не сум добра мајка“

Еден од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс, рече дека се повлекла од Купот на Роџерс, бидејќи не се чувствувала како добра мајка. Американката се откажа од турнирот во Канада поради „лични причини”, а сега е откриено и која од нив. I love the story behind this hat. I …

Повеќе »

(ФОТО) Славни мајки кои признале дека преживеале постпородилна депресија

„Буквално знаев со денови да седам на исто место на каучот, да блеам во една иста точка, без ниту малку воља и енергија на крајот на денот да се качам на спрат и да одам да си легнам во спалната соба…“ Иако доста жени после породувањето ги мешаат поимите на …

Повеќе »