Tag Archives: последни денови

(ФОТО) ГЛУМИЦАТА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ:„Ми рекоа да се подготвам за смрт“

Скоро една година откако и била дијагностицирана мултиплекс склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемува опции за да ја олесни болката и телесниот хендикеп заради нејзината состојба. „Средствата за ублажување на симтомите не помогнаа, и јас се чувствувам полошо и полошо“, изјавила таа на панелот за здравство во Њујорк, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Последна снимка од Хју Хефнер: Хеф деновите пред смртта ги минувал во болка и агонија

Видеото настанало во јануари оваа година, а го прикажува Хју како ги испраќа гостите кои во неговата славна вила дошле на вообичаената филмска вечер. На последната снимка која се појавила во јавноста, се гледа немоќниот Хју Хефнер кој одвај оди со помошна количка. Само два дена откако умрел од природна …

Повеќе »