Tag Archives: последна желба

(ФОТО) Тинејџерка (17) на која и останале уште неколку месеци живот го замолила пејачот да го добие „ПРВИОТ И ПОСЛЕДЕН БАКНЕЖ ВО ЖИВОТОТ“: Зборови кои ги скршија луѓето

Минатата година мајката на Еден Луис (17) организирала матура за својата ќерка која боледува од најтешкиот облик на рак на коските. Лекарите на тинејџерката и предвидувале уште неколку месеци живот, а нејзината мајка давала се од себе времето што и останува да го помине на најдобар можен начин. На почетокот …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ УСПЕАЛА ДА СТАСА – ХАРИ ЈА ИСПОЛНИЛ ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ДИЈАНА: Откриени плановите на принцезата, еве што било пронајдено на денот на нејзината смрт!

Документите пронајдени на бирото на покојната принцеза Дијана на денот на нејзината прерана смрт би можеле да откријат некои од плановите што таа ги имала за нејзините деца, принцот Хари и Вилијам. Дијана размислувала да се пресели во Северна Америка по разводот со принцот Чарлс, бидејќи била во процес на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот и ја исполнил ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА на мајка си: Емотивно видео кое многумина расплакало

Млад човек ја исполнил последната желба на својата мајка, која боледувалаа од амиотрофична латерална склероза (АЛС), танцувајќи со неа на неговата свадба Сонот на Тери Хајтауер бил да присуствува на свадбата на нејзиниот син во Арингтон, Тенеси. Поради болеста која и била откриена во декември 2019. година, таа воопшто не …

Повеќе »

ИСТОРИЧАР РАСКАЖАЛ – ОТКРИЕНА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Се однесува на принцот Хари, а еве дали Е ОСТВАРЕНА! Ова ДО СМРТ не го прежалила!

Историчарот и експерт за кралското семејство Роберт Хардман за магазинот People ја открил последната желба на кралицата Елизабета Втора. – Не сакаше да го види својот споменик, ниту да има посебна гробница во капелата Свети Ѓорѓи. Како што еднаш ми кажа нејзината братучетка Маргарет Родс – таа сакаше да го …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо и забранил на мајка си да доаѓа на натпреварите, а таа му рекла: „Синко, пред да умрам…“

Фудбалерот Кристијано Роналдо и забранил на мајка си да доаѓа на неговите натпревари поради стресот што го доживува, но тоа не ја спречува да ужива во секој натпревар на нејзиниот омилен клуб. Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро е голема навивачка на „Спортинг“ од Лисабон, а натпреварот на својот омилен …

Повеќе »

(ФОТО) Ванеса Брајант со децата во Дубровник за да ја исполни последната желба на Коби

Во Дубровник пристигнала во друштво на децата и семејството на шпанскиот кошаркар Пол Гасол. Гасол и Брајант беа долгогодишни соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс, а пријателството на нивните сопруги трае од тоа време. Ванеса Брајант открила дека пристигнала во Дубровник за да ја исполни желбата на нејзината ќерка Наталија, на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Тие имале посебно место на погребот – војводата инсистирал да бидат на присутни на последното испраќање бидејќи КРВТА НЕ Е ВОДА!

На списокот со 30 „избрани“ членови на семејството на кои им било дозволено да присуствуваат на погребот на принцот Филип, имало и тројца германски принцови, кои војводата ги избрал лично да ги претставуваат неговите роднини, со кои е во крвно сродство, на неговиот погреб. На таа, германската страна на неговото …

Повеќе »

МАЈЧИНА ЉУБОВ: Мајка засадила два милиони стебла за да ја исполни последната желба на својот син

Пред да загине, кинескиот студент Јанг и кажал на својата мајка дека сака да се врати дома од студиите во Јапонија и да засади цела шума. Тој бил загрижен за еколошкиот проблем на неговата земја и сакал да смени нешто таму. Бидејќи живееле во дел од Кина каде доминирала пустината …

Повеќе »

(ФОТО) Последна желба: Пепелта на Шон Конери ќе биде истурена во Шкотска

Легендарниот актер Шон Конери почина на 31. октомври на 90-годишна возраст во семејната куќа на Бахамите, а неговата сопруга сега објави дека пепелта со неговите посмртни останки ќе биде расфрлана во неговата родна Шкотска. „Ќе го вратиме Шон во Шкотска – тоа беше неговата последна желба. Тој сакаше неговата пепел …

Повеќе »