Tag Archives: последен филм

(ВИДЕО) БРЕД ПИТ НАЈАВИЛ КРАЈ НА КАРИЕРАТА: „Во последното тримесечје сум“

Изгледа дека се ближи крајот на уште една спектакуларна холивудска кариера. Бред Пит (58) во разговор за медиумите најавил дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект. Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за последната улога на Даниел Деј Луис

Во новиот проект на режисерот Пол Томас Андерсон, „Phantom Thread”, глумецот Даниел Деј Луис ја има својата последна улога на филм. Во филмот, тој го глуми Рејнолдс Вудкок, славниот кројач од 50.ттите години на минатиот век, кој „ги облекувал“ кралските семејства и џет-сетот. Жените доаѓаат и си заминуваат, се’ додека …

Повеќе »