Tag Archives: посебни вкусови

(ВИДЕО+ФОТО) Шарени коцки со мелено месо

Комбинацијата на вкусови во ова јадење ќе ве воодушеви… Потребно е: 250 г мелено месо 100 г. сува сечкана сланина масло 1 главичка кромид 4 чена лук 1 лажица црвен пипер сол, црн пипер 100 г. варен ориз 200 г. листови попарена блитва 200 мл. јогурт 200 г. кисела павлака …

Повеќе »