Tag Archives: порторико

НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50. ГОДИНИ ЗАТВОР: Пејачот е обвинет за инцест, внукот тврди дека биле во врска седум месеци!

Познатиот пејач Рики Мартин е обвинет за инцест од неговиот 21-годишен внук и може да се соочи со казна затвор до 50. години доколку биде прогласен за виновен. На пејачот му е изречена забрана на приоѓање поради инцидентот со семејно насилство во Порторико на почетокот од овој месец, но идентитетот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Симон Трпчески презадоволен од концертот во Порторико! Публиката го поздрави со овации!

„Фантастични реакции на моето враќање во Порторико! Чајковски, концерт за пијано бр.1 со Orquesta Sinfónica de Puerto Rico и маестро Rafael Enrique Irizarry. …и прекрасното време минато со еден, но горд Македонец – Љупчо Арсов, кого го сретнав во Сан Хуан…“, напиша Трпчески на својот профил на Фејсбук. Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ФОТО) Заколнатиот ерген постојано се враќа кај неа, таа се обидува да го смири веќе седум години…

Џерард Батлер и Морган Браун беа во нестабилна врска повеќе од седум години, а папараците сега ги снимиле како се шетаат покрај плажа држејќи се за раце. Актерот Џерард Батлер (51) е снимен на одмор во Порторико со својата девојка Морган Браун (50). Снимени се на плажа, како шетаат, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хаос на изборите во САД: После една недела пронајдени повеќе од 150. нови кутии со гласови

Во Порторико се пронајдени повеќе од 150 непребројани гласачки кутии. Претседателот на Државната изборна комисија на Порторико, Франциско Росадо Коломер, истакнал дека пронајдените кутии биле „лошо организирани“ од трезорот. До денес, не е познато колку гласачки ливчиња се затворени во тие кутии. „Морам да им кажам на луѓето од Порторико …

Повеќе »

ЛУКСУЗ – Стаклен шатор за бегство од секојдневието

Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia изработена во форма на шатор со стаклени sидови Поседуваат бесконечен базен… The Ranch Therapy е идеално место за бегство од секојдневниот живот. Тоа е луксузно место за кампување лоцирано во центарот на островот Порторико. Glamping подрачјето ја вклучува викендичката Rancho La Terapia …

Повеќе »

Треба да се воведе закон за вакво „правење магариња“: Рики Мартин јавно се побунил против цените на авионските карти!

Порториканскиот музичар Рики Мартин (45) е најбогат латино пејач на светот, со кариера долга неколку децении. Со својата објава на социјалните мрежи многумина изненадил, кога поставил слика на која се гледа дека летот од Мајами до Сан Хуан, во еден правец, чини 2.200 долари. „Ова не е исправно! 2.249. долари …

Повеќе »

(ФОТО) После налетот на ураганот Мариа цело Порторико скоро уништено

Нешто порано гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, од американскиот претседател Доналд Трамп побарал на островот да прогласи состојба на катастрофа Ураганот Мариа го прекинал доводот на електрична енергија во цело Порторико на кое живеаат три и пол милиони луѓе, објавиле вработените на итните служби пренесе BBC. „Никој од потрошувачите на …

Повеќе »