Tag Archives: пораз

(ФОТО) Загубија од аутсајдери, но едно е сигурно – Аргентина ги има најубавите навивачки

Репрезентацијата на Аргентина денеска загуби од комплетните аутсајдери – Саудиска Арабија, а големото разочарување го ублажија навивачките кои ја бодреа својата земја до самиот крај.Облечени во боите на својата земја – светло сина и бела и со насмевка на лицето веруваа во апсолутна победа на својот тим, но како што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ пропушташе шанси, Руне ја освои титулата во Берси!

Новак Ѓоковиќ загуби од Холгер Руне со 3:6, 6:3, 7:5 во финалето на Мастерсот во Париз, па остана на 38. титули на Мастерсите во кариерата. Српскиот тенисер по седми пат не успеа да слави во Берси, каде пред четири години доживеа пораз во мечот за трофеј само од Карен Хачанов. …

Повеќе »

Медведев неочекувано отпадна на стартот на Мастерсот во Париз

Поразен е о д Де Минор во второто колоРускиот тенисер Данил Медведев неочекувано отпадна на стартот на Мастерсот во Мадрид.Третиот светски рекет откако беше слободен во првото коло беше поразен во 1/16 финалето од Австралиецот Алекс Де Минаур, 25. на АТП листата со 1:2 во сетови.Дека Русинот го чека тешка …

Повеќе »

(ФОТО) „Динамо“ го остави Тухел без работа: Тренерот на „Челзи“ добил отказ

ТОМАС ТУХЕЛ повеќе не е тренер на Челзи, објави лондонскиот клуб ден по поразот од Динамо во Лигата на шампионите (1:0). „Им благодариме на Тухел и на неговиот персонал за сите нивни напори за време на неговиот престој во клубот. Тој ќе остане запишан во историјата на Челзи по освојувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралицата во солзи: Серена ја заврши кариерата со пораз од Ајла!

Фантастичната кариера на Серена Вилијамс заврши со пораз во третото коло на УС Опен. Американката, која неодамна најави дека ова најверојатно ќе и биде последен турнир, на крајот одигра епски меч, но загуби од Ајла Томљановиќ со 7:5, 6:7 (4), 6:1. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

Калин Ивановски, по поразот од Роденас, го заврши учеството на Вимблдон

За нашиот Калин се’ започна идеално. Првиот сет го доби си 6:3, но потоа во вториот потклекна и губеше 5:1. Сепак собра сили и стаса до тајбрејк, но Шпанецо беше поконцентриран и го освои вториот сет. Во третиоит Калин ги покажа своите квалитети но тоа не беше доволно за пласман …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Голем пресврт на Ѓоковиќ за полуфинале на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ по трет пат во кариерата на Вимблдон успеа да го добие мечот, откако загуби два сета. По голем пресврт, Србинот го совлада Италијанецот Јаник Синер со 5:7, 2:6, 6:3, 6:2 и влезе во полуфиналето на најпрестижниот турнир во светот. За место во финалето, Новак ќе ги одмери силите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена: „Во одреден момент мора да се помирите…“

Легендарната американска тенисерка Серена Вилијамс во вторникот го одигра својот прв професионален меч, по 364. дена, во првото коло на Вимблдон, но загуби во неизвесен дуел од 115. тенисерка во светот Хармони Тан. По дуелот таа не го криеше разочарувањето, но не бараше изговори. „Знаете, понекогаш треба да прифатите дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕШКО ПОДНЕСУВА ПОРАЗ – Младоженецот дивјачки ја удрил невестата затоа што изгубил на традиционалната свадбена игра

На видеото се гледа и како кумот се смее на овој дивјачки чин на младоженецот… Шокантното видео доаѓа од Узбекистан каде еден младоженец дивјачки ја удира невестата. Имено, тие одиграле традиционална свадбена игра во која младоженецот загубил. Не го поднел тоа баш најдобро и силно ја удрил својата избраничка во …

Повеќе »