Tag Archives: порака

(ФОТО) НЕ МУ Е ЛЕСНО – ПОТРЕСНА ПОРАКА НА СИНОТ НА ЕЛИЗАБЕТ ХАРЛИ – Неговото семејство го погоди голема трагедија: А еве кому е тој неизмерно БЛАГОДАРЕН!

Синот на Елизабет Харли, Дамиан, зборуваше по смртта на неговиот татко Стив Бинг и истакна дека е многу благодарен на своите пријатели и семејството кои му се најдоа во овој тежок момент. “Од срце им благодарам на сите што ми се јавија после трагичната вест. Се обидувам да одговорам на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА РЕТКА БОЛЕСТ – Девојчето на кое на секои четири часа и се лупи кожата СТАНАЛА МОДЕЛ!

Малечката Харпер Фој (4) има ретка болест, Harlequin Ichthyosis, која предизвикува лупење на кожата. Агенцијата за моделинг со нејзиното ангажирање сака да ја подигне свеста за оваа болест… „Имав нормална бременост, дури пред породувањето дознав за што се работи“, рекла мајката на малечката Харпер. Таа вели дека на почетокот биле …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ИЗМАМИЛО НАСМЕВКА НА ЛИЦЕТО – ОТИШЛА НЕРАСПОЛОЖЕНА ВО СУПЕРМАРКЕТ: Додека пазарела налетала на ЕМОТИВНА ПОРАКА која СЕ’ и променила!

Одењето во супермаркет не мора секогаш да биде здодевно, а во тоа неодамна се уверила и Ребека од Мелбурн, кога минуваше покрај полиците со млечни производи. Наишла на трогателна порака која некој ја залепил на пакетче со сирење за тост. На девојката и се допаднала пораката, но подоцна успеала и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јунаците од серијалот „Дајте музика“ подготвија големо изненадување за крајот на оваа необична учебна година

„ОГРОМНА благодарност до сите наши фанови кои нѐ следевте, ни пишувавте, нѐ поддржувавте и нѐ охрабрувавте во оваа наша навидум невозможна мисија да врвиме напред: со извалкани патики, искинати панталони, исфлекани маици, калливи раце, многу искарани од продуцентите, но секогаш со полни срца ЉУБОВ!“ Со максимално почитување на мерките за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕСТ ЗА ПРИМЕР – ПОТЕГОТ НА ОВИЕ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ Е ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ: Се држеле за раце, клекнале пред демонстрантите и испратиле важна порака!

Двајца полицајци, едниот белец а другиот Афроамериканец, од полициската станица Океан Сити во Њу Џерси, заедно со демонстрантите, клекнале на земја, држејќи се за раце. Тие така оддале почит на брутално убиениот Џорџ Флојд, а сите собрани го поздравиле овој убав гест со голем аплауз. Афро-американскиот службеник за спроведување на …

Повеќе »

(ФОТО) ОПАСНА МАЈКА – Во време на забрана решила да прошета со децата: „Одам во шумата на Кошутњак ако сакате да ме пријавете па да знаете каде ќе бидеме!“

Една мајка на три деца, во Белград, решила да не ги почитува мерките и со своите три деца да прошета по Кошутњак. Еве што доживеале нејзините соседи: „Веднаш пред мојата зграда, слушам детска врева. Излегувам на тераса и гледам, Мајка со три деца, само што излегла надвор да ги прошета …

Повеќе »

СЛИКА КОЈА КРУЖИ ПО СВЕТОТ – ФОТОГРАФИЈА НА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ОДБРАНА: „Ова се мојот маж и децата! Поради КОРОНА ја донесов најтешката одлука!“

Џеј Шорт е медицинска сестра, а поради претпазливост, таа со недели семејството го гледа на овој начин. Таа ја објави сликата на социјална мрежа за да им објасни на луѓето дека не треба да играме со корона вирусот „Јас сум на фронтот на пандемиска одбрана. Моето бебе е родено минатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Последниот разговор со мајка и, пред нејзината смрт, трогнал скоро четири милиони луѓе

Роберта Татели (81) кога добила корона вирус само што се опоравила од воспалување на белите дробови, а последните зборови кои и ги упатила нејзината ќерка многумина трогнале. Снимката од последниот разговор на својата мајка со баба и (нејзината мајка) на Тик Ток ја објавила внуката на Роберта, Франлеска Онорато, а …

Повеќе »

(ФОТО) ТРОГАТЕЛНА ПОРАКА на американска докторка:„Бебиња мои, ако ме убие Ковид, знајте дека мама ја работеше својата работа!“

Фотографијата направена во болница во Њујорк е споделена повеќе од сто илјади пати Снимките и ужасните фотографии кои до нас доаѓаат од најголемите жаришта на вирусот корона секојдневно го обиколуваат светот. И, таман кога можеби ќе се опуштиме, или да одлучиме невнимателно да ја нарушиме изолацијата или некои мерки за …

Повеќе »