Tag Archives: порака

(ВИДЕО) Анџелина Џоли на сите жени им испратила моќна порака!

Како дел од нејзините задолженија во Обединетите нации, но и по повод кампањата „16 дена активизам“, Анџелина Џоли испратила порака до сите жени кои стравуваат дека можат да станат жртви на злоупотреба, велејќи дека секоја жена треба да зборува за своите проблеми со оние на кои им верува и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот глумец во нова божиќна реклама:„Да се потсетиме едни со други на она што е навистина важно!“

Во новата реклама со божиќна тематика славниот актер, Стив Карел се појавува во костум на Дедо Мраз. Рекламата се вика „Најголемиот подарок“, а на него се гледа како им кажува на џуџињата дека „обичните подароци нема да бидат доволни после ваква година“. Сепак, џуџињата наоѓаат начини да ја вратат Божиќната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Горан Пандев со емотивна порака: „Еден за сите – сите за еден… да живее Македонија!“

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев испрати емотивна порака пред историскиот меч со Грузија. Македонија ја дели еден чекор од пласман на Европското првенство, што е сон за цела нација. Пандев преку Инстаграм испрати емотивна порака и порача да се обединеме сите за Македонија. „113. натпревари, повеќе од 19. години …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКО ЗА ЧИТАЊЕ – ПРОНАШОЛ ПОРАКА КОЈА 80. ГОДИНИ БИЛА СКРИЕНА ВО ТАВАНОТ НА ЦРКВА: Во неа имало морбидни совети за идните генерации!

Четворицата мажи кои ја потпишале пораката ги опишале мрачните времиња во кои живееле… Работник кој реновирал црква во белгискиот град Антверпен, на таванот пронашол скриена порака од 1941. година. Листот хартија беше преклопен и внимателно складиран во кутија за кибрит која била вовлечена во централниот украс на таванот на црквата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заедништво и борба: Порака на новиот сингл на Дино Мерлин

Кантавторот Дино Мерлин, по повеќе од шест години, ја објави песната „Ние“, најавувајќи го претстојниот, дванаесетти по ред студиски албум. Со овој сингл, Мерлин ја воодушеви својата публика, особено поради пораката што ја испраќа. „Песната ‘Ние’ е песна за нас во светот што се менува и за нас кои се …

Повеќе »

(ФОТО) Во мобилен што му го донеле за поправка нашол 100 долари и молба:„Ве молам кажете и на жена ми…“

Еден сервисер на мобилни телефони на ТикТок споделил порака што ја нашол во мобилниот телефон што еден пар му го донел на поправка. “Еден клиент дојде со жена му и донесе iPhone за поправка. Им реков дека ќе го поправам, но кога го отворив, го најдов ова внатре”, објаснил тој …

Повеќе »

(ФОТО) Порака на професорот станала вирална:„Се надевам дека нема да измамувате како мојата жена!“

Пораката што еден професор наводно им ја испратил на своите студенти, со цел да ги извести дека испитот ќе се одложи, станала вирална поради бизарните причини што ги навел “За жал, ќе треба да го одложам испитот и да го откажам предавањето во четврток. Ме застрелаа и завршив во собата …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка се шокирала од пораката на сосетката:„Твоето дете стои голо на прозорецот!“

ШТО би направиле да добиете порака од соседот дека вашето дете стои целосно голо на прозорецот? Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не сменила сè за неа. Помладиот син Дакс бил во неговата соба и гледал цртан филм, а Џени решила …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК ПРИКАЗНА – Комшиката и рекла: „За твоја информација, СПИЕВ СО ТВОЈОТ ДЕЧКО“, а приказната добила НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ!

Сосетката не се надевала на ова… Една жена на автомобилот ја дочекала порака што била прикачена на бришачот на предното стакло. Изненадувањето воопшто не е пријатно, бидејќи една сосетка на ливче и напишала дека спиела со нејзиниот дечко во нејзиниот автомобил и и рекла дека може малку да ја измие. …

Повеќе »