Tag Archives: порака

(ФОТО) Порака на професорот станала вирална:„Се надевам дека нема да измамувате како мојата жена!“

Пораката што еден професор наводно им ја испратил на своите студенти, со цел да ги извести дека испитот ќе се одложи, станала вирална поради бизарните причини што ги навел “За жал, ќе треба да го одложам испитот и да го откажам предавањето во четврток. Ме застрелаа и завршив во собата …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка се шокирала од пораката на сосетката:„Твоето дете стои голо на прозорецот!“

ШТО би направиле да добиете порака од соседот дека вашето дете стои целосно голо на прозорецот? Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не сменила сè за неа. Помладиот син Дакс бил во неговата соба и гледал цртан филм, а Џени решила …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК ПРИКАЗНА – Комшиката и рекла: „За твоја информација, СПИЕВ СО ТВОЈОТ ДЕЧКО“, а приказната добила НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ!

Сосетката не се надевала на ова… Една жена на автомобилот ја дочекала порака што била прикачена на бришачот на предното стакло. Изненадувањето воопшто не е пријатно, бидејќи една сосетка на ливче и напишала дека спиела со нејзиниот дечко во нејзиниот автомобил и и рекла дека може малку да ја измие. …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират посоцијалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи… Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица. Пронајденото писмо гласи: „Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. …

Повеќе »

(ФОТО) Оригинално, пред се: Самошто роденото дете му помогнало да ја запроси девојката!

Коби Селорс имал само два дена кога му помогнал на својот татко да направи големо изненадување: Во неговиот инкубатор, нашле прстен и порака: „Мамо, сакаш ли да се омажиш за мојот татко?“. Џон Селорс (29) ја запросил својата девојка Сиана Стафорд (26) со помош на нивниот мал син, кој е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата Burberry колекција со атрактивната Ирина Шајк

Од две перспективи – приближување на длабочината и контраст на некоја личност или концепт Новата колекција Burberry наменета за есен-зима 2020 година ја украсуваат Ирина Шајк и Реис Нелсон. „Отсекогаш ме привлекувал поимот на двојност и набљудување на нештата од две перспективи – приближување на длабочина и контраст на некоја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОНАЛД ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ СО ЗАШТИТНА МАСКА: Посетил болница во Вашингтон, пред патот за новинарите имал ВАЖНА ПОРАКА!

Американскиот претседател Доналд Трамп во предградието на Вашингтон посетил воена болница и за прв пат во јавноста носел заштитна маска поради пандемијата на корона вирус. Кога излегол од Белата куќа, тој на новинарите им рекол: „Кога сте во болницата … мислам дека се очекува да носите маска“. Од почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) Го напуштил кучето после 10. години: Пораката која ја оставил покрај него ги збеснала луѓето!

СОПСТВЕНИК кој го оставил своето старо куче на улица, откако поминале 10. години заедно, оставил порака до него што многумина разгневила. “Поздрав, ве молам примете ме. Мојот сопственик ме остави после 10. години затоа што не научив убаво да се однесувам. Затоа, тој ме врати таму каде што ме најде. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Она што слепиот музичар му го порачал на претседателот го тресе интернет:„Ќе зажалиш, ова е крај на ср***та!“

Музичката икона Стиви Вондер ги повикал американските официјални претставници и претседателот Доналд Трамп во видеото чија главна тема е движењето „Црните животи вредат“. Поканувајќи ги своите фанови да продолжат со прогресивни ставови, суперersвездата го споделила и своето мислење за господинот Трамп. Кажувајќи им на своите многу фанови да излезат на …

Повеќе »