Tag Archives: порака

(ФОТО) НИТУ НИЕ НЕ СМЕ ПОДОБРИ – Порака на станари во зграда во Белград е срамота: Дали сте нормални?

Сè уште учиме да живееме со мерки за заштита на коронавирусот, но ароганцијата на некои сè уште изненадува и поразува. Фотографијата направена во лифтот во улицата  „Новосадскиот саем „ во Белград предизвикала големо внимание на Твитер затоа што потсетува дека и покрај стравувањата, жртвите, и покрај предупредувањата и наметнатите мерки …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Ло на дочекот на Нова година имала моќна порака

Латино дивата Џенифер Лопез, синоќа во пресрет на 2021 година настапи на Тајмс Сквер во Њујорк. Покрај феноменалната и енергична изведба, Лопез имаше и неколку важни зборови, кои им ги упати на публиката преку екранот – имајќи предвид дека годинашниот дочек не беше можен на Тајмс Сквер.   View this …

Повеќе »

Писмо на мајка до своето дете: „Не се врти сине…оди…“

Не се свртувај кон мирисите на детството, сега си голем. Не се свртувај кон липата што мирисаше под прозорецот, тие ги исекоа нејзините гранки. Не се свртувај по мене, добро сум. Ниту твоето куче не заслужува свртување, ќе го чувам. Кога се двоумиш, запомни колку беше бесен поради оној дедо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Анџелина Џоли на сите жени им испратила моќна порака!

Како дел од нејзините задолженија во Обединетите нации, но и по повод кампањата „16 дена активизам“, Анџелина Џоли испратила порака до сите жени кои стравуваат дека можат да станат жртви на злоупотреба, велејќи дека секоја жена треба да зборува за своите проблеми со оние на кои им верува и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот глумец во нова божиќна реклама:„Да се потсетиме едни со други на она што е навистина важно!“

Во новата реклама со божиќна тематика славниот актер, Стив Карел се појавува во костум на Дедо Мраз. Рекламата се вика „Најголемиот подарок“, а на него се гледа како им кажува на џуџињата дека „обичните подароци нема да бидат доволни после ваква година“. Сепак, џуџињата наоѓаат начини да ја вратат Божиќната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Горан Пандев со емотивна порака: „Еден за сите – сите за еден… да живее Македонија!“

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев испрати емотивна порака пред историскиот меч со Грузија. Македонија ја дели еден чекор од пласман на Европското првенство, што е сон за цела нација. Пандев преку Инстаграм испрати емотивна порака и порача да се обединеме сите за Македонија. „113. натпревари, повеќе од 19. години …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКО ЗА ЧИТАЊЕ – ПРОНАШОЛ ПОРАКА КОЈА 80. ГОДИНИ БИЛА СКРИЕНА ВО ТАВАНОТ НА ЦРКВА: Во неа имало морбидни совети за идните генерации!

Четворицата мажи кои ја потпишале пораката ги опишале мрачните времиња во кои живееле… Работник кој реновирал црква во белгискиот град Антверпен, на таванот пронашол скриена порака од 1941. година. Листот хартија беше преклопен и внимателно складиран во кутија за кибрит која била вовлечена во централниот украс на таванот на црквата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заедништво и борба: Порака на новиот сингл на Дино Мерлин

Кантавторот Дино Мерлин, по повеќе од шест години, ја објави песната „Ние“, најавувајќи го претстојниот, дванаесетти по ред студиски албум. Со овој сингл, Мерлин ја воодушеви својата публика, особено поради пораката што ја испраќа. „Песната ‘Ние’ е песна за нас во светот што се менува и за нас кои се …

Повеќе »

(ФОТО) Во мобилен што му го донеле за поправка нашол 100 долари и молба:„Ве молам кажете и на жена ми…“

Еден сервисер на мобилни телефони на ТикТок споделил порака што ја нашол во мобилниот телефон што еден пар му го донел на поправка. “Еден клиент дојде со жена му и донесе iPhone за поправка. Им реков дека ќе го поправам, но кога го отворив, го најдов ова внатре”, објаснил тој …

Повеќе »