Tag Archives: порака

(ФОТО) ТАЖНО – Зборовите од цртежот на ДЕТЕТО на една мајка и го СКРШИЛЕ СРЦЕТО!

Една мајка пред неколку дена споделила слика на нејзиниот сина. Тој и ја дал таа слика додека работела во домашната канцеларија. Кога подобро ја погледнала сликата, зборовите што ги прочитала и го скршиле срцето. Тие зборови беа: „Дали заврши, мамо?“ И на таа слика беше нацртана мајка која одговара со …

Повеќе »

(ФОТО) Новак насмеан на теренот – Каква порака испраќа неговиот тим?

Од Мелбурн па во целиот свет, каде што има навивачи на Новак Ѓоковиќ, се протега прашањето дали Ноле ќе успее да се опорави доволно и да игра во осминафиналето на Австралија Опен. Милош Раониќ наострен „како ловџиска пушка“ го чека бранителот на тронот, а првиот тенисер на светот сигурно не …

Повеќе »

(ВИДЕО) 18. годишна „Тик-токерка“ извршила самоубиство – го најавила на Инстаграм

Младата осумнаесетгодишна инфлуенсерка Десрија Шифер извршила самоубиство откако на својот Инстаграм објавила проштална порака. Девојката била многу популарна и на социјалната мрежа ТикТок, каде ја следеле 1,6 милиони луѓе. Тажната вест дека младата интернет sвезда си го одзела животот ја потврдија нејзините родители, кои се вон себе поради страшната трагедија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – МОМЧЕ СЕ УБИЛО МИСЛЕЈЌИ ДЕКА ЗАГУБИЛ ПАРИ НА „РОБИН ХУД“: Ден после трагедијата пристигнала порака дека станува збор за грешка!

Дваесетгодишниот Алекс Кернс се самоубил минатиот јуни, погрешно верувајќи дека изгубил скоро 750.000 УСД со ризичен облог на „Робинхуд“, апликација за тргување со акции на која започнал да тргува како тинејџер. Неговите родители планираат во понеделник да поднесат тужба, до која први дошле од CBS News, обвинувајќи го „Робинхуд“ за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајли Сајрус „се скршила“ на бината и низ солзи порачала: „Сечие страдање е различно!“

Мајли Сајрус доживеала целосен емотивен слом на сцената, пред нејзиниот настап на Супер Боул Пејачката плачела додека ја изведувала песната, која е посветена на нејзиниот поранешен сопруг Кујам Хемсворт. Во пурпурно-црн навивачки фустан со натпис „FTV“, таа го започнала настапот со навивачката „Еј Мајли“, а во тој момент на сцената …

Повеќе »

(ФОТО) Објавила фотографија од градите после двојна мастектомија и испратила силна порака на сите жени на светот

Аманда Ниело (31) од Аламо во Калифорнија на Инстаграм објавил фотографија после двојна мастектомија за да ги поттикне луѓето редовно да го проверуваат своето тело. Аманда имала мастектомија во 2015. година, откако и бил дијагностициран рак на градите.Иако од операцијата минале две години, Аманда е сеуште под впечаток на тоа …

Повеќе »

(ФОТО) На веб-страницата на Белата куќа се појавила скриена порака: „Ако го читате ова …“

Скриена порака на новата веб-страница на Претседателот Џо Бајден во Белата куќа станала вирална на социјалните мрежи… Само неколку часа откако Доналд Трамп ја напушти Белата куќа, луѓето забележаа порака скриена во HTML. Веб-страницата се ажурирала додека новиот претседател и се обратил на нацијата. На љубителите ан технологијата не им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Порака за збогување на Меланија Трамп: „Мислам на сите луѓе кои останаа во моето срце, на нивните неверојатни приказни за љубовта, патриотизмот и одлучноста“

Првата дама на САД Меланија Трамп објави проштална порака додека се подготвува да ја напушти Белата куќа. Меѓу другото, таа рекла дека „насилството никогаш не е решение“, а во шестминутната видео порака, првата дама им оддаде почит на семејствата на војниците и здравствените работници кои се соочуваат со пандемијата на …

Повеќе »

(ФОТО) Музичарот кој бил избоден од родениот татко се јавил од болница: „Му простувам!“

Диџејот Џозеф Капријати неколку дена по веста дека завршил во болница со повреди опасни по животот, откако бил прободен од неговиот татко, се огласил на Инстаграм. Според италијанските медиуми, Капријати (33), кој престојувал со татко му и мајка му во Италија за време на пандемијата, завршил во болница со опасни …

Повеќе »