Tag Archives: порака

(ФОТО) Адриана Лима повторно сама и со емотивна порака до сите жени!

Последните месеци се пишуваше дека познатата бразилска манекенка е во врска со турскиот писател хара, но најново е дека е таа повторно сама. Можеби на тоа ја испирирала улогата на жената во општеството… „Што е жена? Кога е тивка, низ главата и минуваат милион работи. Кога гледа во тебе, се …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Тоше, Дона, со својот гест ги расплакала сите…

Балканскиот ангел, како што фановите го нарекуваа Тоше додека беше жив, на 25. јануари би наполнил 37. години. На неговиот роденден, фановите традиционално одат на неговиот гроб, палат свеќи и се сеќаваат на Тоше, кој зад себе остави хитови кои никогаш нема да се заборават, но она што е поважно, …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс му пиша на македонскиот тенисер: „Луѓе како тебе ме инспирираат“

За неверојатната приказна на младиот тенисер Дарко Грнчаров, кој шест месеци беше во кома, дозна и Серена Вилијамс, поранешната најдобра тенисерка во светот. Таа на Дарко му испрати приватна порака на „Твитер“, полна со зборови на поддршка. „Вау, ова е неверојатна приказна. Луѓето како тебе ме инспирираат. Ќе ни биде …

Повеќе »