Tag Archives: порака

(ФОТО) Џорџ Клуни со порака за жените со вишок килограми!

Не е потребно да се зборува за количеството на „мангуплак“ на Џорџ Клуни. Типовите како него се толку ретки така што скоро секоја неговата реченица може да се стави во книги за бонтон, а потоа тие исти книги да се читаат пред спиење. Тогаш можеби овој свет ќе биде подобро …

Повеќе »

(ФОТО) Моќна порака на Опра Винфри до секоја жена: „Ние сме ќерки на Бог. Не си просечна, биди кралица!“

Опра Винфри е позната водителка која со својата емисија ги инспирирала жените ширум светот… Таа за дамите има една порака, а нема сомнение дека после читањето ќе се чувствувате многу подобро. „Биди кралица. Имај смелост да бидеш различна. Биди пионер. Биди водач. Биди жена која и покрај неволјите ќе продолжи …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот му напишал емотивно писмо на љубовникот на сопругата:„Знам дека и’ ти страдаш како и јас!“

Тој е навистина „Добар дечко“… Минатата недел цел свет дознал за „валканите алишта“ од бракот на британскиот глумец Колин Фирт (57) и италијанската продуцентка Ливија Гуаколи (48). Откако нејзиниот пријател од детството го пријавиле на полицијата бидејќи ги демнел и’ им испраќал заканувачки пораки и писма, на виделина излегло дека …

Повеќе »

(ФОТО) Адриана Лима повторно сама и со емотивна порака до сите жени!

Последните месеци се пишуваше дека познатата бразилска манекенка е во врска со турскиот писател хара, но најново е дека е таа повторно сама. Можеби на тоа ја испирирала улогата на жената во општеството… „Што е жена? Кога е тивка, низ главата и минуваат милион работи. Кога гледа во тебе, се …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на Тоше, Дона, со својот гест ги расплакала сите…

Балканскиот ангел, како што фановите го нарекуваа Тоше додека беше жив, на 25. јануари би наполнил 37. години. На неговиот роденден, фановите традиционално одат на неговиот гроб, палат свеќи и се сеќаваат на Тоше, кој зад себе остави хитови кои никогаш нема да се заборават, но она што е поважно, …

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс му пиша на македонскиот тенисер: „Луѓе како тебе ме инспирираат“

За неверојатната приказна на младиот тенисер Дарко Грнчаров, кој шест месеци беше во кома, дозна и Серена Вилијамс, поранешната најдобра тенисерка во светот. Таа на Дарко му испрати приватна порака на „Твитер“, полна со зборови на поддршка. „Вау, ова е неверојатна приказна. Луѓето како тебе ме инспирираат. Ќе ни биде …

Повеќе »