Tag Archives: попусти

Последна недела на финални попусти во Ист Гејт Мол

ИСТ ГЕЈТ МОЛ ги одбројува последните денови на финални попусти до 70% од претходните сезони. Ова е последна можност да се направи одличен шопинг. ИСТ ГЕЈТ МОЛ е најдоброто место за шопинг затоа што на едно место ги нуди најдобрите интернационални марки кои се омилени за нашето поднебје: сите брендови …

Повеќе »

ПО ПРЕКРАСНА НОЌ НА ШОПИНГ СО ШЛАГЕРИ, ФИНАЛНИТЕ ПОПУСТИ ВО ИСТ ГЕЈ МОЛ ПРОДОЛЖУВААТ И ВО ПРЕТСТОЈНИОТ ПЕРИОД

Прекрасна ноќ на шопинг во трговскиот центар Ист Гејт Мол со најубавите македонски шлагери кои будат најголеми емоции, испеани од реномираните солисти Андријана Јаневска, Сашо Гигов Гиш, Мила Николовска, Ристо Самарџиев, Теа Пејиќ, Горан Папаз, Васил Ангелов и Денис Димовски. Ист Гејт Мол е најубавиот модерен нов центар во кој …

Повеќе »

НЕКОЛКУ ДОБРИ ПРИЧИНИ ДА ГО ПОСЕТИТЕ ИСТ ГЕЈТ МОЛ – ДЕНЕС (21 ЈУЛИ) НА LATE NIGHT SHOPPING во периодот на попусти до 70%

Неколку добри причини да го посетите Ист Гејт Мол од 21 Јули официјалниот почеток на финалната распродажба со попусти до 70% и понатаму во текот на викендот.– Бидете први на 21 Јули и зграпчете ги најдобрите понуди, екстра намалувања наденот на Late Night Shopping!– Добијте подарок! Во текот на попладнето …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈУРНЕБЕСНИ тепачки што ја одбележаа светската хистерија на ЦРН ПЕТОК!

Последниот петок во ноември традиционално се одбележува како празник на шопингот во Америка, но и во земјите ширум светот. Популарниот американски празник „Црн петок“, кој доаѓа секоја година по Денот на благодарноста, национален празник кој се слави последниот четврток во ноември. Американците го поминуваат овој ден во шопинг, кога трговците …

Повеќе »

ДЕНЕС СИТЕ ПРАВЦИ ВОДАТ НА BLACK FRIDAY ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Дојде денот за најголемиот шопинг настан за оваа година! Се надеваме дека убаво се одморивте и се подоготвивте да тргнете во акција: незаборавен шопингво Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday! Од денес 29.ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday&Weekend …

Повеќе »

Отворена е реновираната Телеком продавница во центарот на Охрид

Корисниците коишто денеска ќе потпишат нов или ќе го обноват договорот, можат да купат мобилен телефон во Smart M тарифата со попуст до 50 отсто Продавницата нуди интерактивен продажен концепт со мултимедијално искуство за корисниците Македонски Телеком денеска ја отвори реновираната продавница во центарот на Охрид. Со реновирањето, променет е …

Повеќе »

(ФОТО) Одвојте момент за себе во Lisca за Black Friday: Искористете ги попустите во и чувствувајте се преубаво!

Black Friday е празник на попустите. Сите целат кон тоа да го добијат тоа што го сакаат, по пониски цени. Lisca го третира овој ден како нешто повеќе. Со својот редовен попуст (-40% за месецот на мажите) и со новиот ексклузивен попуст за Black Friday од -20% за новата колекција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Американците се тепаат поради попустите на Black Friday

Во Америка Black Friday е ден после Денот на благодарноста, кога почнуваат големите предбожиќни попусти. Многу Американци со нетрпение го очекуваат токму тој ден за да го завршат својот празничен шопинг бидејќи тој ден цените се најниски. Но, се чини дека одличните попусти кај луѓето често знаат да го предизвикаат …

Повеќе »