Tag Archives: популарен

Популарен МАНЕКЕН ненадејно починал на 29 години: Откриена е причината за смртта

Голема трагедија На 29-годишна возраст ненадејно починал хрватскиот модел Патрик Цветко. Како што објави Кхрватскиот Story, Цветко доживеал епилептичен напад, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата пријателка Елена Диздар на својот Инстаграм профил. Почивај во мир пријателе“, напишала таа. Цветко почнал да се занимава со манекенство на 19 …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРАБОТЕН ВО ЛИДЛ – Турчинот предизвика „узбуна“ на социјалните мрежи, тврдат дека е „преубав за својата работа“

Благодарение на социјалните мрежи, денес можеме да запознаеме луѓе лоцирани во различни делови на светот. И така, изминативе денови во око на женскиот пол паднал згодниот Турчин, Ерен Јилмаз, кој е вработен во Лидл. Бројот на следбеници на профилот на Јилмаз постојано се зголемува, а се чини дека многу дами …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој ветеринар го следат милиони, неговата однос со пациентите ретко се гледа

ВЕТЕРИНАРОТ Томас Хамилтон е ѕвезда на TikTok. Неговите снимки од канцеларијата ги следат два милиони луѓе. Д-р Том со своите мали пациенти има однос кој е навистина редок. Тој се обидува да го охрабри секое исплашено кученце или исплашена мачка што ќе му дојде на врата и успева, според снимките …

Повеќе »

Лазаров предизвика голем интерес меѓу најмладите во Мурско Средишче

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров каде и да се појави, предизвикува голем интерес, па така беше и пред вчерашниот тренинг во салата на основното училиште во Мурско Средишче. Ракометарите на Раул Гонзалес имаа пријатен пречек од повеќе ученици и нивната учителка. Главна ѕвезда бешe Лазаров од кои децата, но …

Повеќе »

(ФОТО) Топло ладно

Еден од најпопуларните десерти, доаѓа од Франција каде е познат токму под името „топло ладно“. Многумина се „плашат“ да го подготват, но фактички се’ е многу едноставно и лесно… Состојки: 2 јајца 2 жолчки 75 г. путер 45 г. шеќер 100 г. темно чоколадо (какао мин.40%) 45 г. брашно 20 …

Повеќе »