Tag Archives: популарен

(ВИДЕО) Овој ветеринар го следат милиони, неговата однос со пациентите ретко се гледа

ВЕТЕРИНАРОТ Томас Хамилтон е ѕвезда на TikTok. Неговите снимки од канцеларијата ги следат два милиони луѓе. Д-р Том со своите мали пациенти има однос кој е навистина редок. Тој се обидува да го охрабри секое исплашено кученце или исплашена мачка што ќе му дојде на врата и успева, според снимките …

Повеќе »

Лазаров предизвика голем интерес меѓу најмладите во Мурско Средишче

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров каде и да се појави, предизвикува голем интерес, па така беше и пред вчерашниот тренинг во салата на основното училиште во Мурско Средишче. Ракометарите на Раул Гонзалес имаа пријатен пречек од повеќе ученици и нивната учителка. Главна ѕвезда бешe Лазаров од кои децата, но …

Повеќе »

(ФОТО) Топло ладно

Еден од најпопуларните десерти, доаѓа од Франција каде е познат токму под името „топло ладно“. Многумина се „плашат“ да го подготват, но фактички се’ е многу едноставно и лесно… Состојки: 2 јајца 2 жолчки 75 г. путер 45 г. шеќер 100 г. темно чоколадо (какао мин.40%) 45 г. брашно 20 …

Повеќе »