Tag Archives: помош

Големо срце – Босанец на болен сограѓанин му донирал 5.000 евра за лекување

Санел Хаџиќ, Босанец кој живее во Шведска, на свој сограѓанин од родниот Бишчан му уплатил 10.000 ковертибилни марки (околу 5.000 евра) за итна операција, пишува Biscani.net На споменатиот портал едно семејство му се обратило за помош, барајќи да ја објават нивната молба за позајмување на тој износ, а како гаранција …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крис Еванс ја спасил Регина Кинг од паѓање на Оскарите и станал суперхерој на интернет

Глумецот Крис Еванс е нов суперјунак на социјалните мрежи откако ја спасил глумицата Регина Кинг од паѓање, додека се качувала по својот Оскар за најдобра споредна глумица. Регина се намачила со својот долг бел фустан, а Еванс веднаш скокнал да и помогне и и’ пружил рака да се придржи додека …

Повеќе »

Град Скопје одвои по 100.000 денари за семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа кај село ласкарци

Советот на Град Скопје денеска со едноминутно молчење во знак на оддавање почит на загинатите во сообраќајната несреќа кај село Ласкарци ја започна 27-та седница, на која едногласно ја усвои Одлуката за определување еднократна парична помош за семејствата на загинатите и на повредените патници. Со оваа одлука, Градот Скопје како …

Повеќе »

На потег хуманите луѓе: Да помогнеме на младиот Тоше од Скопје во борбата со карцином на лимфни жлезди!

Секој,кога си има мака, има право да си побара помош и тука нема срам,особено кога станува збор за здравјето… „Почитувани, моето име е Тоше Илиевски, имам 30 години и боледувам од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди. Поради високите финансиски трошоци и покрај многуте прегледи и лекувања кои …

Повеќе »

(ФОТО) Проблеми на еден татко: Признал дека не може да ги разликува близначките па дошол на чудна идеја…

Татко на тригодишните, еднојајчани близначки, Сајмон Хупер, признал дека не ги разликува ќерките Оти и Делила. Имено, девојчињата една на друга личат како јајце на јајце поради што Хупер, вели, од раѓањето не е сигурен која е која. View this post on Instagram I thought I had it nailed – …

Повеќе »

(ФОТО) Како манекенка заработувала милиони а денес е бездомничка: Страшен крај поради љубовта кон сопругот!

„Само два дена откако го запознав бившиот маж,сакаше да му купам BMW,а јас глупава му потпишав чек. Бев вљубена“, се потсетила Настасиа Урбано на својата лекомисленост. „Сакам да живеам а не само да преживувам. Уморна сум од преживување и барање пари“, раскажала Настасиа Урбано (57) за Daily Mail. Како 20. …

Повеќе »

(ФОТО) Исчезнат скопјанец: Семејството моли за помош!

Мелиса Абдул на Фејсбук сзподели објава дека нејзиниот татко е исчезнат со цел, доколку некој говм идел да им јави и помогне да го најдат.. „ТАТКО МИ Е ИСЧЕЗНАТ! Последен пат е виден петок 01.02 во 10 часот како излегува со количка за на пазар со тркалца, носи црна монтка, …

Повеќе »

Родителите на 14 годишниот Кристијан молат за наша помош: Потребни се уште 4.300 евра, да донираме заедно!

Кристијан Андреев е дете на 14-годишна возраст кое боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија. Закажани се три сесии-операции на матични клетки во Турција кои ќе чинат 38.600 евра. За неговите родители сумата е преголема и затоа истите ги замолуваат граѓаните да им помогнат во битката, да донираат. …

Повеќе »

Изгубен човек си го бара семејството: Споделете и помогнете овој човек да си ги пронајде најблиските!

На социјалните мрежи синоќа се појави објава во која се вели дека човек со лошо помнење е задржан во скопско кафуле. Во објавата се бара помош поскоро да се пронајде неговото семејство и човекот да се врати дома. „Луѓе, човекот дојде во ’Кафе Корзо’ во Центар. Има лошо помнење, мисли …

Повеќе »