Tag Archives: полуфинале

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски е победник во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“: Парите за борба против ракот на Никола од Скопје!

И’ покрај првичните несогласувања со „орелот“ кога ја разлути српската јавност но и тв гледачи, Даниел Кајмакоски од недела во недела во „Твоето лице звучи познато“ на Прва Тв, во Белград, го докажува својот талент за имитации но и пеење… Македонскиот претставник во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АТП МАСТЕРС ЛОНДОН: Циципас ќе го победи Федерер, а Зверев Тим: Или пак не?

Во 02 арената во лондон денес се играат полуфиналните пресметки, а новинарите на Спорт клуб дале две храбри прогнози. За разлика од некои претходни години, кога играчите се изморени од напорната сезона и не беа доволно подготвени, сега сите четворица работат напорно за да ни дадат најдобри натпревари, и драматични. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рутински до полуфиналето: Ѓоковиќ со час по тенис за Пуј!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се пласира во полуфиналето на АТП 500 турнирот во Токио откако го совладал Лука Пуј со 6:1, 6:2. Србинот до победата над 24-тиот тенисер на светот дошол за само 50 минути. Ѓоковиќ доминираше во секој сегмент од играта, па Пуј едноставно немаше шанса. Колку …

Повеќе »

УС ОПЕН: Беретини имаше шанса, но Надал го скрши за финалето

Шпанецот Рафаел Надал се квалификуваше по петти пат во финалето на УС Опен, совладувајќи го италијанскиот тенисер Матео Беретини со 7: 6, 6: 4, 6: 1 во три сета. Италијанецот одигра фантастичен прв сет. Тој успеа да одолее на скоро целиот притисок на Надал. Тој спаси шест брејк топки и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ го совлада Пуј за пласман во полуфиналето – но со една грижа!

Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето на Мастерс 1000 серијата во Синсинати, откако го совлада Лука Пуј од Франција со 2:0 во сетови – 7:6 (7-2), 6:1 Ѓоковиќ во полуфиналето ќе се состане со Даниел Медведев, а во долниот дел од ждребот за финалето ќе се борат Ршар Гаске и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вимблдон 2019 – Ако сте љубител на тенисот ослободете си го попладнето: Забавата со Ноле, Агут, Рафа и Роџер почнува во 14. часот!

Томи Хас кој играл полуфинале на Вимблдон во 2009. година за Спорт клуб вели дека не е невозможно Роџер Федерер и рафаел надал мечот да го играат во пет сета, како и дека Новак Ѓоковиќ е изразит фаворит во средбата со Роберто Баутиста Агут. Првото полуфинале помеѓу Ѓоковиќ и Баутиста …

Повеќе »

федерер во полуфинале на Вимблдон: „Проработе“ кога го загуби првиот сет!

Швајцарскиот тенисер Роџер федерер изборил пласман во полуфиналето на Вимблдон после големиот пресврт во четири сета против Кеи Нишикори. Федерер до триумф над Нишикори дојде со 4:6, 6:1, 6:4, 6:4, после два часа и 36. минути игра. На тој начин освојувачот на осум титули на третиот Грен слем обезбедил средба …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фуриозниот Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон

Најдобриот тенисер на светот и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето на славниот Грен слем на трева, откако за помалку од два часа го „уништи“ Белгиецот Давид Гофан во три сета со 6:4,6:0,6:2 за своја јубилејна 70. победа на „Ол Ингланд клубот“. Во уште еден меч …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов успех на Антониа Гиговска: И’ покрај падот на сцената со извонредна интерпретација во полуфиналето на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ разбудила најдлабоки емоции!

„Ти немаше грешка. не паѓаат сите, Бог паѓања им дава на избраните. Бог го дава тоа на избраните, те оптегнува како стрела, така што вечерва си меѓу избраните“, навела Наташа Беквалац. Синоќа се одржа и првата полуфинална вечер од музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Оваа вечер ја затвори нашата претставничка Антониа …

Повеќе »