Tag Archives: полуфинале

(ВИДЕО) Саша Поповиќ го испофали: Јасмин Алиевски се пласираше во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“

Талентираниот Јасмин Алиевски полека, но сигурно се доближува до големото финале на познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Во саботата се емитуваше уште едно издание, а нашиот Јасмин преку баражот успеа да обезбеди пласман во големото полуфинале, односно да пее со најдобрите 16 кандидати. Јасмин во саботата се претстави со …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК! НА НАДАЛ ПОВТОРНО МУ ПУКНАЛ СТОМАЧЕН МУСКУЛ! Шпанецот ја дознал страшната вест и донел ВАЖНА ОДЛУКА пред полуфиналето на Вимблдон!

Најнови информации од Шпанија за состојбата на Надал. Рафаел Надал инсистирал да продолжи со својот четвртфинален натпревар на Вимблдон против Тејлор Фриц и покрај повредата на стомачниот мускул, а сега наводно сака да оди на теренот за да игра во полуфиналето против Ник Киргиос и покрај скинат мускул. Угледната шпанска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Андријана Петрушовска доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Атрактивната Македонка влезе во полуфинале, а со својот стајлинг ги остави сите со отворени усти!

Полека, но сигурно нашата претставничка во најпопуларното музичко натпреварување во регионот, „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска обезбеди влез во полуфиналето. Со одлична изведба на песните „Ја волим свој грех“ и „Инсомниа“, Андријана освои пет од вкупно шест гласови на жирикомисијата и со тоа обезбеди бараж-натпреварување од каде всушност беше избрана …

Повеќе »

Надал се коцкаше, па го совлада Шаповалов за ново полуфинале на АО

Рафаел Надал е во полуфиналето на Мелбурн. Шестиот играч во светот, по голема борба и промашени два сета вишок, сепак го победи Денис Шаповалов со 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3. Се очекуваше Канаѓанецот да му биде рамноправен ривал на Шпанецот, но почетокот на мечот не го навестуваше тоа. Првиот сет …

Повеќе »

Вечерва е полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Еве кои македонски претставници ќе се борат за финалето!

Дојде и тој момент…После две години натпревари, поради пандемијата, вечерва ќе се одржи полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ а во него и македонски изведуваи кои и тоа како го свртеа вниманието на себе… Оваа година, има претставници од целиот регион, како и од Македонија. Марија Груевска која е под менторство …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѕвезди на Гранд“: Македонката Марија Груевска повторно шокираше (и се пласира во полуфиналето) – На бината никогаш до сега видени сцени!

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и оваа сабота донесоа многу изненадувања… Една од четвртфиналистките на, Марија Грувеска, сите присутни повторно ги остави без текст. Учесничката од Македонија, со перформансот, но и гласот ја распаметила публиката, но и жирито кое со неверување го гледаше нејзиниот настап. Инспирацијата ја најшла во филмот …

Повеќе »

Евросонг 2021: Васил Гарванлиев не се пласира во финалето!

Првата полуфинална вечер мина во знакот на неколку фаворизирани изведувачи кои со изведбите на своите композиции докажаа зошто се фаворити. Според гласовите на жирито и публиката во големото финале во сабота се пласираа: 1. Литванија 2. Русија 3. Шведска 4. Кипар 5. Норвешка 6. Белгија 7. Израел 8. Азербејџан 9. …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва во Ротердам на „Песна на Евровизија“ се одржува првото полуфинале: Гарванлиев настaпува шести

Вечерва во Ротердам ќе започне 65. издание на „Песна на Евровизија“. Директниот пренос од првата полуфинална вечер е на МРТ од 21. часот. Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи вечерва,на првото полуфинале на изборот на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија шести по ред. Васил вечерва ќе ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски е победник во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“: Парите за борба против ракот на Никола од Скопје!

И’ покрај првичните несогласувања со „орелот“ кога ја разлути српската јавност но и тв гледачи, Даниел Кајмакоски од недела во недела во „Твоето лице звучи познато“ на Прва Тв, во Белград, го докажува својот талент за имитации но и пеење… Македонскиот претставник во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел …

Повеќе »