Tag Archives: полуфинале вимблдон

Надал лесно до нова пресметка со федерер

Во последното четирифинале на денешниот распоред на Вимблдон, Рафаел надал го совлада Сем Квери со 3:0 во сетови – 7:5, 6:2, 6:2. Шпанецот беше премногу силен за Квери кој како да имаше сили само за првиот сет, а откако го загуби за Рафа беше се’ многу едноставно. Рафаел Надал и …

Повеќе »