Tag Archives: полубрат

(ФОТО) ДЕНЕС МНОГУ СЕ САКААТ – Боно открил дека има полубрат кој не го познавал со години: „Татко ми тоа го чувал во тајност!“

Легендарниот фронтмен на групата U2 Bono открил дека има полубрат за кој дознал дури години подоцна, а кој татко му го добил со друга жена. Во интервју за BBC Radio 4 Desert Island Discs споделил повеќе детали. „Имам уште еден брат, кого го сакам и обожавам, а за кого не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирален пар од ТикТок шокирал:„Ние сме полубрат и полусестра!“

Двојката која стои зад популарниот профил на ТикТок со повеќе од 600.000 следбеници шокираше многу нивни обожаватели признавајќи дека се полубрат и полусестра. Дијана Камила Авила и Џорди Вена станаа вирални со бројни снимки и имаат повеќе од 9. милиони лајкови на „ТикТок“. Двојката првично започна да објавува снимки какви …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ ОД ТЕКСАС СПРЕЧИЛО ТРАГЕДИЈА: Ги спасил прадедото и прабабата кога неговиот полубрат ги избодел со нож!

Едно 12-годишно момче од Тексас го спасило неговите прадедо и прабаба кога наводно неговиот полубрат се обидел да ги прободе со џебен нож во неговиот автомобил. Полубратот на момчето Лусијан Адријан Џонстон (20), наводно, ги прободел својот прадедо и прабаба од задното седиште на 29. декември. Сето тоа се случило …

Повеќе »