Tag Archives: полиција

ТОЈ ЛУД СВЕТ – Маж се обидел да ја измами полицијата и се преправал дека се самоубил: Го нашле во плакарот, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Инсценирал самоубиство поради судење… Џеси Ли Вуд од Вирџинија се обидел да ја измами полицијата и да исценира самоубиство, преправајќи се дека скокнал во реката Охајо од мостот Равенсвуд во четвртокот наутро, ден пред судењето, пишува „Њујорк пост“. Тој во текот на ноќта го паркирал камионот во близина на мостот …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКСПЕРТ ЗА МАКЕДОНСКИОТ АВТОБУС КОЈ СЕ ЗАПАЛИЛ: Изненаден е од две работи поврзани со несреќата, посебно свртел внимание на улогата на полицијата

БУГАРСКИОТ сообраќаен експерт и претседател на Сојузот на возачи за авто-мото обука, Јонко Иванов, ја коментирал трагедијата на автопатот Струма, каде во запален автобус загинаа најмалку 46. лица. Тој појаснил дека на патот на кој се случила несреќата има многу свиоци со спуштања и искачувања, а максималната брзина е 120 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како Lamborghini „ја наместил“ најпознатата автомобилска инфлуенсерка

ЛАМБОРГИНИ направил „шега“ и успеал. Секој кој сака супер спортски автомобили и користи социјални мрежи, знае кој е Supercar Blondie. Ова 36-годишна Австралијка со вистинското име Алекс Хирши има повеќе од 30. милиони обожаватели кои ги апсорбираат нејзините критики за претежно многу егзотични автомобили. Автомобилот често се претставува преку т.н. …

Повеќе »

АЛЕК БОЛДВИН ВОН СЕБЕ: Откако убил колешка, упатил апел до полицијата

Холивудскиот актер Алек Болдвин (63) на социјалните мрежи се огласи за трагедијата за време на снимањето на филмот „Rust“, ​​кога случајно ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Болдвин истакна дека полицајците треба да присуствуваат на снимањата за да ја следат употребата на оружје. – На секој филм или телевизиски …

Повеќе »

(ФОТО) „Споделуваа слики од трупови како да се животни“ – Вдовицата на Коби Брајант открила СТРАШНИ ДЕТАЛИ! За смртта на сопругот и ќерката дознала на НАЈЛОШИОТ начин!

Венеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант, изјави дека за смртта на нејзиниот сопруг дознала гледајќи ги објавите „RIP Kobe“ на нејзиниот телефон. Кошаркарската ѕвезда Коби Брајант загина со својата ќерка, 13-годишната Џана и уште седум лица во несреќа во јануари 2020. година. Тужба за објавување податоци Г-ѓа Брајант го тужи …

Повеќе »

(Социјален експеримент) Jутјyбер oд Македонија оди кaj луѓе и им вели дека избегал од затвoр: Ќе му помогнат или ќе повикаат полиција?

Меѓу мноштвото видеа кои на социјалните мрежи се појавуваатод Македонија овој ни го привлече вниманието – не е некоја „будалаштина“ или „глупава шега“ туку, како што вели и самиот наслов на видеото – социјален експеримент! Македонски јутјубер прашува – дали би помогнале на криминалец?, и пти тоа прави „социјален експеримент“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Даниела во солзи пријавила дека нејзиниот син (5) ИСЧЕЗНАЛ: По ШЕСТ месеци, пресвртот ја оставил без зборови

Таа мислела дека истрагата оди во друга насока… Кога пред шест месеци му рекла на локалниот полицаец дека нејзиниот петгодишен син Илаја Луис исчезнал по враќањето од градинка, њујорчанката Даниела Денис Дофине (35) била преплавена од болка. Барем така таа им ја покажала својата состојба на луѓето околу неа. А …

Повеќе »

БЕГАЛКА – Полицијата во БиХ барала девојка (20), таа порачала: „Се омажив, нема потреба од потрага!“

Полицијата на МОСТАР во вторникот попладне контактирала со 20-годишна девојка по која трагал нејзиниот татко, пренесува Dnevni avaz. Според полициската управа во Мостар, девојката рекла дека заминала од дома по своја волја и дека се омажила и дека нема потреба од пребарување. Таа, исто така, и кажала на полицијата дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ полицијата греши: Се паркирале на погрешно место, а потоа стигнала казната!

АКО не е место за паркирање, важно е да видите дали сте го паркирале возилото на безбедно место. А во брзање честопати се прават грешки. Видеото што ни пристигна од Велика Британија јасно покажува дека последиците можат да бидат многу сериозни. Исто така, ова е очигледен доказ дека и полицајците …

Повеќе »