Tag Archives: полиција

Возач на полицијата и покажал среден прст, судот го казнил возачот со 5.000 евра

Полицијата го пријавила 53-годишниот возач за навреда на службено лице. На еден германски возач очигледно му пречела радарската контрола на брзината, па на патролата која ја мерела брзината покрај патот налутено и покажал среден прст. Тоа се покажало и на радарската камера, а бидејќи на полицајците очигледно им здосадиле навредите, …

Повеќе »

(ФОТО) Украл Ферари, но не стигнал далеку – автомобилот бил „на резерва“

Крадците крадат и многу ексклузивни возила, но со дополнителен ризик, бидејќи таквите автомобили се повпечатливи од другите. Илустративен пример е жолтиот Ferrari F8 Spider од фотографијата, кој станал предмет на интерес на холандските криминалци. За жал, не сметале на тоа дека сопственикот го вози „на резерва“. 3,9-литарскиот V8 мотор на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицајци претресувале сомнителен Мерцедес и биле изненадени од „опремата“

ПОЛИЦИЈАТА не била малку изненадена кога тргнала да го прегледа белиот Мерцедес. Полицијата во градот Ирвин, Калифорнија, по пријава од граѓани, решила да го пребара автомобилот на двајца осомничени за серија кражби извршени во регионот. По само неколку минути, тие не биле малку изненадени од она што наидоа. „Возилото на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите нервни сломови на младата холивудска ѕвезда сега и пред камера: Давел обожавателка, малтретирал полицајци…

Езра Милер, ѕвездата на „Fantastic Beasts and Where to Find Them”, „Justice League” и “The Perks of Being a Wallflower“, беше уапсен во март оваа година, на Хаваите, бидејќи предизвикал немири во еден клуб. Тоа беше последното во низата злосторства што актерот, кога наскоро треба да го видиме во продукцијата …

Повеќе »

Повикал полиција поради цената на еспресото, казната за кафулето била 1.000 евра

Човекот се пожалил дека цената не е прикажана на менито зад шанкот Кафуле во Фиренца е казнето со 1.000 евра откако гостин се изнервирал поради цената на шолја еспресо. Гостинот повикал полиција откако кафе без кофеин го чинело две евра во центарот на Фиренца. Човекот се пожалил дека цената не …

Повеќе »

(ФОТО) Има Ферари, но нема осигурување

ВОЗЕЛ  неосигурен автомобил од над 300.000 евра. Кога имате врвен спортски автомобил од стотици илјади евра, се очекува да платите осигурување, а добро би ви дошло и каско. Особено кога станува збор за автомобил како Ferrari F8 Tributo чиј твин-турбо V8 испушта 720 КС и ве катапултира до 100 за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како луд ја повторувал ОВАА РЕЧЕНИЦА: На интернет кружи видео на Алек Болдвин од сослушувањето откако ја уби Халина Хачинс и никому што го гледа ова не му е пријатно

Актерот Алек Болдвин изјави дека повеќе не сака да биде јавна личност и ја работи својата работа неколку часа откако минатата година го испука куршумот што ја уби снимателката на сетот на филмот „Rust“, покажува новото видео. Канцеларијата на шерифот на Санта Фе во Ново Мексико во понеделникот објави серија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавена снимка на Алек Болдвин на која вежба со пиштол на сетот пред смртоносното пукање

Полицијата на сојузната држава Ново Мексико објави невидени снимки кои се направени на денот кога американскиот актер Алек Болдвин, како што претходно кажа, ненамерно пукал и ја погодил членката на тимот Халина Хачинс. На снимката се гледаат моменти пред и по нејзината смрт, а на една од нив Болдвин вежба …

Повеќе »

Викторија и Дејвид Бекам ограбени – крадците упаднале додека парот бил во куќата

Во кражбата во луксузниот дом на Дејвид и Викторија Бекам во западен Лондон украдени се работи вредни неколку илјади фунти, објавија британските медиуми. Се верува дека кражбата во куќата на брачната двојка во Кенсингтон се случила додека во неа биле Бекамови со нивната 10-годишна ќерка. Според странските медиуми, кражбата не …

Повеќе »