Tag Archives: пол погба

(ВИДЕО+ФОТО) Уапсен братот на Пол Погба. Се сомнева дека со криминалци изнудувал пари од својот брат

Матијас Погба (32), фудбалер од нисколигашот од Гвинеја и Франција, е обвинет и одреден му е притвор за обид за изнуда од својот помлад и далеку попознат брат, ѕвездата на Јувентус, Пол Погба. Обвинителите во Париз го гонат него и уште четворица мажи за изнуда и криминален заговор. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Gazzeta: „Готово е, Погба има нов клуб!“

ПОЛ ПОГБА ќе потпише за Јувентус, објави La Gazzetta dello Sport. Јувентус без обештетување го доведува францускиот репрезентативец откако му истече договорот со Манчестер Јунајтед. „Срцето секогаш победува… Погба ќе потпише тригодишен договор. Ќе заработува седум и пол милиони евра по сезона, а со можни бонуси може да добие и …

Повеќе »

Починал Мино Рајола – најпознатиот фудбалски агент

Во саботата почина познатиот фудбалски агент Мино Рајола. Рајола беше еден од највлијателните фудбалски агенти на денешницата, кој ги претставуваше најголемите ѕвезди како Пол Погба, Златан Ибрахимовиќ и Ерлинг Холанд. Тој во последните месеци имаше здравствени проблеми, а неодамна и операција. Тој беше хоспитализиран во јануари во Милано, каде беше …

Повеќе »

Што правеле Зидан и Погба во Дубаи: Солскер тоа не сака да го знае!

„Не станува збор за нелојалност“, рекол норвешкиот менаџер на Јунајтед. Норвежанецот Оле Гунар Солскјер ги негираше шпекулациите за иднината на клучниот играч на „црвените ѓаволи“, Пол Погба, откако бил забележан со неговиот сонародник и тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Погба бил снимен со средба со Зидан за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Погба за Мурињо: „Ме научи само една работа и тоа е тоа!“

Пол Погба запишал две асистенции и бил еден од најдобрите играчи во големата победа на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Кардиф (1:5) во рамките на 18. коло на англискиот Премиершип. Тоа бил прв натпревар од клупата на „црвените ѓаволи“ кој го водел новиот тренер Оле Гунар Солскаер и Норвежанин кому …

Повеќе »

(ФОТО) Мурињо е минато:Зидан го менува „господин Посебен“ и донесува легенда на Јунајтед

Со поразот кај Вест Хем (1:3),кој дошол само четири дена после излегувањето од Лига купот од второлигашот Дерби каунти, Манчестер Јунајтед остварил најлошо влегување во сезоната од 1989. година. Има само 10 бодови во првите седум кола. Помалку од тоа, после со толку воведни натпревари имале само пред 29. години. …

Повеќе »

(ФОТО) Јане добил дрес од Пол Погба: И покана да следи натпревар на „ѓаволите“ во Манчестер

Јане Велковски, момчето кое боледува од спинална мускулна атрофија, а за кое сторија направи и УЕФА, добил покана од фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, да оди во Манчестер и да гледа во живо натпревар на „Манчестер Јунајтед“. Погба го видел Јане во спотот на УЕФА за кампањата „Еднаквост на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Малечкиот Јане доби дрес од Елмас, со број 1 од ФФМ но и покана од Пол Погба

На доделувањето на наградите на ФФМ, се чини главен беше малечкиот Јане Велковски, детето кое стана македонски амбасадор на УЕФА во програмата „Игра за сите“. Елмас знаел дека Јане ќе биде присутен на манифестацијата и го побарал својот дрес од ФФМ, а оттаму се погрижиле да му го сочуваат, а …

Повеќе »