Tag Archives: појава

(ВИДЕО+ФОТО) Не можела да најде работа поради облините, а денес манекенката мами воздишки каде и да се појави

Манекенката Нина Агдал неодамна била фотографирана на плажа во Мајами, каде уживала во друштво на своето момче – познатиот јутјубер, Логан Пол. Оваа позната убавица позната по тоа што има направено бројни едиторијали за Cosmopolitan, Vogue, CR fashion, Sports Illustrated Swimsuit Issue сега паузира од своите обврски, но сепак е …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – КОГА ЗМИЈА ЌЕ УДРИ НА БАГЕР: Работниците што ја поправале улицата не очекувале да го видат ова!

Рептил од речиси 2 метри решил да удри во градежната машина. На социјалните мрежи се појави видео од непознат град на кое се гледа како питон се бори со багер, чиј возач се обидува да го блокира со делот за длабење. @onatpeng ♬ الصوت الأصلي – WWE Сцената е неверојатна, …

Повеќе »

Како да се борите со грчевите во мускулите?

Ароматерапијата има задача да ги релаксира телото и мускулите, особено по напорниот и стресен ден Грч во мускулот – се јавува неочекувано и може да се појави во форма на силна болка во одреден дел од телото. Најчесто влијае на листот на ногата, но може да се појави и на …

Повеќе »

Овие симптоми на рак на кожата никако не смеете да ги игнорирате

Според Cancer Researchu, во Обединетото Кралство, околу 16.200 луѓе се дијагностицираат со рак на кожата секоја година. Од тој број, 2.333 умираат. Забележувањето на раните знаци на болеста може да направи голема разлика кога станува збор за преживувањето, а експертите препорачуваат редовни прегледи на кожата. Изгореници од сонце ги зголемуваат …

Повеќе »

Овие симптоми на мултипла склероза се карактеристични за жените

Мултипла склероза се смета за автоимуна состојба која влијае на мозокот и ‘рбетниот мозок на централниот нервен систем, а според Националното здружение за мултиплекс склероза, жените имаат три пати поголема веројатност да заболат од мажите. Оваа болест се карактеризира со некои симптоми кои се специфични за жените. Менструални проблеми Истражувањата …

Повеќе »

Имате бели влакна, не се вознемирувајте: Тие се знак на долговечност, мудрост, а исто така кажуваат една важна работа за вашето здравје!

Се верува дека белата коса го прави лицето да изгледа постаро. Многумина се грижат за изгледот на белата коса, особено ако се појави рано. Тие мислат дека рано остареле. Всушност, раното појавување на седа коса е знак на добро здравје и одличен метаболизам. Бојата на косата е поврзана со лачењето …

Повеќе »

Обемот на колковите кај жените укажува на една болест, а ова се ПРЕДИЗВИКУВАЧИТЕ!

Прекумерната тежина различно влијае на жените, а поинаку на мажите… Генетското наследство, дијабетесот, постпарталниот период, контрацептивни средства, возраста, но и начинот на живот, учествуваат во развојот на тромбозата. Големо истражување спроведено од дански лекари открива поврзаност помеѓу длабока венска тромбоза од една страна и телесна тежина, индекс на телесна маса, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕН НАД РУСКА ЦРКВА: Дали ова е Божји знак?

Необична појава во една руска црква го привлекла вниманието – темно син зрак се исправил кон (или од) небото) нешто што се случило прв пат… Овој необичен феномен се случил на 16-тиот ден од овој месец и многу Руси веруваат дека тоа е знак од самиот Бог, односно „неговата поддршка …

Повеќе »

Утре вечер не очекува неверојатна појава: Месечината ќе стане крвава

Месечината во петок ќе стане „крваво црвена”, поради што теоретичари на заговор веруваат дека на нашата планета конечно (по којзнае кој пат) и дошол крајот. Прилично активниот „Јутјуб проповедник“ Пол Бигли вели дека „темно-црвената сенка на Месецот е можеби знак за второто доаѓање”. „Знаете, Бог ми се обрати неодамна и …

Повеќе »