Tag Archives: погреб

(ФОТО) Торта изненадување – ПРИСУТНИТЕ НА ПОГРЕБ НЕПЛАНИРАНО СЕ РАЗВЕСЕЛИЛЕ: Колач со марихуана по грешка послужен на погреб!Некои завршиле во болница!

Еден погреб на истокот на Германија ненамерно завршил во поинакво расположение, кога присутните по грешка биле послужени со торта со марихуана, соопштила германската полиција во Росток. По погребот, било објавено дека присутните се собрале во ресторан во Витаген да се послужат со кафе и торта, обичај по погреб во Германија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО И ДУХОВИТО: Покојник проговорил, на својот погреб, од ковчегот: “Каде сум, пуштете ме оттука!”

Покојниот Ирец веројатно со некој од членовите на семејството претходно договорил гласовната, аудио-порака, да биде оставена во ковчегот. Погребите на блиски лица претставуваат еден од најтажните настани во животот на човекот. Меѓутоа, погребот може да се претвори и во забава и смеа. Тоа најдобро со својот пример го покажал еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погребана српската мисица: Тага и плач!

Прв пристигнал нејзиниот бивш дечко Стефан Кариќ…Носел голем венец со бели ружи, а нејзината мајка неутешно плачела Дијана Милојковиќ, српската мисица и Мис на Европа 2014. година, починала во понеделникот после долга и тешка болест, а вчера била погребана на гробиштата во Чуприја. Пред семејната куќа на мисицата се собрале …

Повеќе »

(ФОТО) Нема рамнодушност на овие сцени: Данскиот милијардер си ги потребал трите убиени деца на Велигден во Шри Ланка

Крвавиот Велигден во Шри Ланка никого не остави рамнодушен…Големиот број загинати го трогна светот, но се чини најпогоден е данскиот милијардер кој тој ден загуби три деца… Данскиот милијардер, 46.годишниот Андерс Холч Повлсен со семејството во саботата ги погреба трите деца кои беа убиени во велигденскиот терористички напад на Шри …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вонбрачниот син на Шабан бил на погребот: Се криел од луѓето…

Како што пишуваат српските медиуми Роберт стоел покрај влезната врата и се трудел да остане незабележан.Синот на Шабан не давал никакви изјави, а друштво му правел роднина од страна на мајка му… Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, Роберт Шаулиќ (47) дошол на испраќањето на „кралот на народната музика“. Шабан го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погребан Шабан Шаулиќ: Емотивен говор на синот Михајло – Гоца во солзи го бакнува ковчегот!

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ погребан е денеска во 15 часот на Новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани. Шаулиќ на вечното почивалиште го испрати семејството, колегите, бројни спортисти и политичари, како и илјадници негови обожаватели. Откако Шабан е погребан на собраните им се обрати син му …

Повеќе »

Со Шабан ќе бидат погребани три работи од кои не се одвојувал цел живот

Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во петок, 22. февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. Со него во ковчегот семејството ќе ги положи трите најдраги капи од кои не се одвојувал, малку пари, но и неговиот омилен стап за риболов. Со оглед на …

Повеќе »

(ФОТО) Роденден на најголемиот: Оливер со последната порака рекол се’ што треба да се знае за животот!

Оливер Драгојевиќ денес би го прославил 71.роденден. Морскиот волк минатата година, својот 70. роденден требаше да го прослави со голем концерт во Сплит со кој планирал да одбележи и 50. години кариера, но за жал, во тоа го спречи болеста па концертите на крај беа откажани. Но, Оливер, неколку месеци …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Горан Стефановски ќе го чека Влатко за конечниот чин!

Деновиве во некои македонски медиуми наголемно се пишуваше за големата професионалност на Влатко Стефановски кој и’ покрај смрттта на родениот брат, драматургот Горан Стефанмовски, е голем професионалец и оди на турнеја во Австралија… Како ќе му биде на Влатко на трите концерти во Австралија (30. ноември и 1. и 2. …

Повеќе »