Tag Archives: погреб

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ПРОСТИЛЕ ОД ФЛОЈД – Неговиот брат порачува: „Ќе добиеме правда, нема да дозволиме оваа врата да се затвори!“

Афроамериканецот Џорџ Флојд, чие убиство во полициската акција во Минеаполис предизвика протести низ САД, но и во светот, ќе биде погребан денес во Хјустон. Неговото тело беше јавно изложено шест часа во Хјустон на комеморацијата, по што ќе биде погребан. Претходно, се одржуваа комеморативни служби за Флојд, Минеаполис, каде тој …

Повеќе »

Додека Мартин се простувал од татко му, Весна Вучиќ открива што правела во самоизолација:„Преблагодарна сум им, не знам како ќе ги поминев тие моменти!“

Не е важно кој е популарен или анонимен, секој човечки живот исто вреди, мора да се покаже заедништво во ова зло кое се надвисна над човештвото. Таа солидарност, таа ситуација кога сме исти во болката, најдобро се гледаше на Инфективната клиника каде што престојував… Сопругата на нашето познато тв лице …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Вучиќ испратен во вечното почивалиште: Мартин во солзи му порачал „Нека те чуваат ангели!“

Драган Вучиќ денес беше погребан на гробиштата во Бутел, а го испратил синот Мартин со сопругата… Денес на градските гробишта во Бутел беше погребан композиторот, пејач и водител, Драган Вучиќ. На погребот присуствувал синот Мартин заедно со сопругата неколку блиски роднини и пријатели. Ситуацијата со корона вирусот не дозволи Драган …

Повеќе »

Неверојатен пат до небото: Човек барал да го погребаат во Мерцедес – ќерката открила зошто!

Тој бил бизнисмен и татко на шест деца… Ташакеде Пицо во Јужна Африка избрал поинаков пат „кон небото“. Имено, семејството ја исполнило неговата последна желба да биде погребан во неговиот Мерцедес, пишува британскиот „Дејли Меил“. Питсо (72) бил однесен до своето последно почивалиште со приколка, облечен во омилениот костум со …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – На глумицата од „Мојата голема мрсна православна свадба“ и починал таткото: Поради коронавирусот не можела да оди на ПОГРЕБ!

Ниа Вардалос, која се прослави за улогата во „Мојата голема мрсна православна свадба“ поради острите мерки и самоизолација, не била во можност да оди на последното испраќање на нејзиниот татко. Нејзиниот татко, Гус Вардалос, починал и таа не можела да биде присутна во неговото последно испраќање поради епидемијата на корона …

Повеќе »

(ВИДЕО) Армијата со камион ги одвезува труповите – Не стасуваат да ги погребаат: Мештаните на Бергамо од прозорците ја гледале судбината на своите сограѓани

Возилата се донесени за да се пренесат труповите во другите региони бидејќи крематориумите не можат да се справат со бројот на починатите Камиони на италијанската армија ги однеле телата на починатите од Бергамо, еден од градовите кои се најтешко погодени од корона вирусот, во текот на ноќта. Возилата се донесени …

Повеќе »

(ФОТО ЗАМИНУВАЊЕ ВО ВЕЧНОСТ – СЕ ПОДГОТВУВА ИСПРАЌАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Посмртните остатоци на Коби и неговата ќерка предадени на семејството!

Како што пренесуваат американските медиуми, посмртните остатоци од славниот кошаркар и неговата ќерка ги презела неговата сопруга Ванеса. Меѓу настраданите се пилотот Ара Зобајан, патниците Кристина Маузсер, Сара и Пајтон Честер, додека остатоците од Џон, Кери и Алиса Алтобели сè уште не се преземени. Бројни навивачи се собрале пред домот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СИТЕ ПЛАЧЕЛЕ: Девојче на погребот на таткото пожарникар ја носело неговата кацига…

Шарлот би требало да знае дека нејзинит татко е несебичен посебен човек кој не напушти само затоа што беше херој, рекол шефот на пожарникарот кој трагично настрадал во пожарите во Австралија… Погребот на австалискиот пожарникар – доброволец Ендрју О’Дваер (36) во понеделникот многумина расплакал. О’Дваер бил пожарникар доброволец кој ги …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија: Баутиста Агут го загуби таткото за време на Дејвис купот но се врати во Мадрид!

Шпанскиот тенисер Баутиста Агут доживеа вистинска трагедија за време на Дејвис купот во Мадрид. Поради тешката здравствена состојба на неговиот татко го напушти Мадрид…ги мина последните моменти со него, го  погреба и се врати на турнирот…посилен отколку што беше… 31. годишниот Баутиста Агут сподели специјален момент со Рафаел Надал, на …

Повеќе »