Tag Archives: погреб

(ФОТО) И’ вонбрачниот син на СИНИША МИХАЈЛОВИЌ СЕ ЗБОГУВАЛ СО ТАТКОТО: Сцени од погребот што ја кинат душата

Синиша Михајловиќ беше погребан, а шокантните фотографии го обиколија светот До ковчегот со посмртните останки на Синиша Михајловиќ стоеле два огромни букети бели рози. На едната имало натпис со имињата на сите негови деца, вклучувајќи го и неговиот најстар, вонбрачен син Марко. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) ДА ЗАБОЛИ ДУШАТА! Мајката, сопругата и ќерката на Михајловиќ ја бакнувале сликата и ковчегот на човекот што ГО САКААТ НАЈМНИОГУ НА СВЕТОТ

Потресни сцени на погребот на Синиша Михајловиќ. Никому не му било лесно, а на семејството му било најтешко. Мајка, сопруга, ќерки… Морале да се простат од својот сакан Синиша. View this post on Instagram A post shared by InformerNovine (@informernovine) Моментот кога го бакнуваат ковчегот и сликата целосно го уништува, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕДНО ЗБОГУВАЊЕ – Михајловиќ погребан во Рим, сите во Италија негативно изненадени од Ибрахимовиќ

Погребот на Синиша Михајловиќ се одржа денеска во Рим, а како што пишуваат италијанските медиуми, присуствувале Франческо Тоти, Роберто Манчини, Џиџи Донарума, Дејан Станковиќ и многу други легенди на италијанскиот фудбал и пријатели на овој прославен спортист. View this post on Instagram A post shared by La Bussola TV (@labussolatv.it) …

Повеќе »

(ФОТО) СМЕА НА ПОГРЕБ: Покојничката на сите им приредила изненадување!

Некролог објавен во локален весник вели дека бабата починала на 12. октомври на 81-годишна возраст и била позната по нејзината креативност, духовитост и одлична смисла за хумор. Џоди Периман од САД штотуку докажала дека последното збогување не мора да биде бескрајно тажно, дека е можно во нив да се внесе …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛО ПЕЕЊЕ И ИГРАЊЕ – Џеј Ло и вдовицата на милијардерот кој почина во Хрватска насмеани позирале на неговиот погреб

Викендов во Мајами се одржа погребот на Ј.Р. Рајдингер, бизнисмен и член на високото општество, кој ненадејно почина од белодробна емболија на јахта во Хрватска на почетокот на септември. Необичниот погреб бил замислен како „прослава на животот“ на славниот милијардер, а на погребот се појавиле бројни познати имиња од светот …

Повеќе »

СЕКОГАШ ЌЕ ГО САКА – ПОРАДИ ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА НЕ ДОШЛА НА ПРЕМИЕРАТА НА „ТИТАНИК“: Болна љубовна приказна на познатата актерка од која солзите сами капат…

Во моментот кој беше круна на нејзината претходна кариера и ѝ вети неизбежен вртоглав успех, Кејт Винслет не прошета на црвениот тепих. Таа беше илјадници километри оддалечена, скршена и сама. Британската актерка Кејт Винслет денес е една од најпочитуваните во овој бизнис, а вртоглав успех доживеа во 1997. година, кога …

Повеќе »

ПАДНАЛА ПОКРАЈ ГРОБОТ ДОДЕКА ТАТКО И ГО СПУШТАЛЕ ВО ГРОБНИЦАТА: Познатиот музичар проговорил за СТРАШНАТА семејна трагедија!

Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна трагедија. Не само тоа, тој досега никогаш јавно не зборувал за настанот, туку се чини дека решил дека е време да пушти надвор …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон НЕ ГО ИСПОЧИТУВАЛА ПЕРИОДОТ НА ТАЖЕЊЕ ПОРАДИ ТРОГАТЕЛНА РАБОТА: Тоа не ја спречило да блесне во фустан од 2.500 евра

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште трае период на жалост. Нивниот изглед предизвикал голема полемика. View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) View this post on Instagram A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales) …

Повеќе »

(ФОТО) Најемотивна фотографија на денот: Принцезата Шарлот се расплакала на погребот на кралицата

СЕДУМГОДИШНАТА принцеза Шарлот се расплакала на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@theroyalhouseofwales) Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон. Шарлот присуствуваше на погребот заедно …

Повеќе »