Tag Archives: подобрување

(ВИДЕО) Кралот Чарлс во првиот говор им испратил порака на Хари и Меган

НОВИОТ британски крал Чарлс III. ѝ се обрати на нацијата по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, и во својот говор им подаде рака на помирување на принцот Хари и Меган Маркл. Во своето прво телевизиско обраќање како крал, Чарлс ги откри официјалните нови титули на принцот Вилијам и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ БОРЕЛА СО ДЕПРЕСИЈА, НЕ МОЖЕЛА ДА ЖИВЕЕ БЕЗ ТАБЛЕТИ, ЈА ИЗГУБИЛА КОСАТА: Еве како денес изгледа познатата Кристл од „Династија“!

Американската актерка Линда Еванс (79), која ја играше Кристл Карингтон во сапунската опера „Династија“ во 1980-тите и зад себе има кариера долга повеќе од 60. години.Линда Еванс денес има 79. години, а многумина ќе се согласат дека таа и понатаму е убава жена. Еванс е родена во 1942. година во …

Повеќе »

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна врата. Го слушавме ова безброј пати во текот на животот, но дали навистина го применуваме? Во животот, најчесто во емотивните врски, понекогаш забораваме дека комуникацијата е клучот за се. Ако знаевте дека 3. зборови можат …

Повеќе »

Овој зеленчук го подмладува мозокот до 11. години, а е достапен за секого

Новите научни истражувања покажаа кој зеленчук… Една неодамнешна студија покажа дека постарите луѓе кои јаделе лиснат и листестиот зеленчук барем еднаш дневно имале подобри резултати на тестовите за меморија од луѓето кои ретко или никогаш не ја консумирале оваа храна. По пет години истражување, докажано е дека листестиот зеленчук го …

Повеќе »

Ова се најчестите грешки кои мажите упорно ги прават во кревет

Дејвид Смит, експерт за секс, ги открил четирите најчести грешки кои мажите ги прават за време на сексот и што треба да прават наместо тоа. Тој објаснува дека е свесен дека возбудата во спалната соба често е тешко да се одржи, но нуди неколку совети за подмладување на љубовниот живот …

Повеќе »

Што е секс терапија? Добро за парови, но и за самци

Терапијата може да му помогне на лицето да ја истражи својата сексуална историја и да најде решенија за подобрување на сегашноста и иднината. Иако некои можеби мислат дека сексуалната терапија е резервирана за оние кои биле во проблематична врска или доживеале целосна сексуална дисфункција, сексуалниот терапевт и директорка на Институтот …

Повеќе »

Подобрете го вашето расположение со помош на овие 5. начини

Се ближат празниците, време за семејство и заедништво. Исто така, тоа е време на брзање и стрес, па затоа е препорачливо да се подготвиме за тој период најдобро што можеме. Премногу фокусирање на материјалните работи може да понуди краткорочно задоволство, но материјализмот на долг рок е поврзан со лошо расположение …

Повеќе »

Сексуален терапевт советува како, во четири чекори, да го зачините љубовниот живот

Страста е минлива, не е тајна, но може да се врати, дури и ако изгледа како невозможна мисија. Дури и наједноставните методи функционираат, само треба да ги примените вистинските … Успорете Секојдневието во кое живееме е многу бурно, што резултира со занемарување на личните и туѓите потреби. Сексуалниот терапевт Ирена …

Повеќе »

10. причини зошто сте уморни

Дури една третина од здрави тинејџери, возрасни и постари лица се жалат на хронично чувство на поспаност или замор. Заморот може да биде симптом на сериозни болести, но најчесто е последица на лошите навики. За среќа, тоа може да се поправи. Премногу шеќер Консумирањето рафинирани јаглени хидрати може да го …

Повеќе »