Tag Archives: подмладување

Заборавете на кремите за ПОДМЛАДУВАЊЕ! На вашата кожа и треба само – ВИТАМИН Ц!

Витаминот Ц ја храни нашата кожа, и дава еластичност и ги отстранува трагите на стареење. Затоа во моментов е најпосакуваната состојка во кремите, серумите и маските за подмладување затоа што покрај затегнување на кожата и нејзино измазнување, витаминот Ц ја чисти и хидрира кожата. Дали ги забележавте првите брчки на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масажа со која лицето добива беспрекорен изглед

Полиците за козметика се преполни со разни производи за нега, и покрај тоа сепак посегнуваме по некои новини кои штотуку пристигнаа во парфимериите. За прекрасен изглед на кожата на лицето, подготвени сме да издвоиме огромна сума пари и да испробаме разни производи за да најдеме еден што навистина ќе направи …

Повеќе »

Пластичните хирурзи имаат полни раце работа и во време на корона

Американските пластични хирурзи имаат полни раце работа, без оглед на пандемијата. Многу sвезди се одлучуваат на третмани за подмладување и затегнување токму сега, бидејќи имаат време да се опорават по третманот. Сега кога снимките се масовно откажани, лузните можат полека да зараснат. „Звучи неверојатно, но тоа е вистина – пандемијата …

Повеќе »

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски осип  Измешајте 3 супени лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и со оваа маснотија намачкајте го телото неколку минути пред туширање. Исплакнете го телото под топол туш. Алергискиот осип ќе исчезне.   Габички …

Повеќе »

ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО: Арганово и бадемово масло за хидратација

Правилната нега на кожата на лицето е значајна за да таа изгледа младо Арганово и бадемово масло за хидратација Со текот на годините, повеќето луѓе добиваат брчки, но има нешто што можете да направите за да ги ублажите. Здравиот живот што вклучува доволно спиење и најмалку 1,5 литри вода на …

Повеќе »

(Рецепт) Детокс маска од глина ќе ви го препороди лицето: Сите нечистотии, акни и неправилности исчезнуваат како со рака да се однесени!

Глина е корисна на многу начини за вашата кожа на лицето, но и за вашето тело… Особено предизвикувачки период е летото, кога кожата во голема мерка е изложена на сончевите зраци, но и на пот, премногу често миење и поактивно користење на шминка. Во тој поглед, на вашата кожа на …

Повеќе »

(ФОТО) БРИШАТ ГОДИНИ – Подмладете се без да одите под нож: Овие намирници го враќаат младешкиот сјај на кожата!

Жените даваат многу пари на козметички третмани, а и не знаат дека патот до младешкиот изглед може да биде многу поефтин… Некои процедури можат да бидат и многу опасни, затоа изборот на храната е многу подобра опција за одржување на добриот изглед. Против стареењето успешно се борат овие намирници. Доколку …

Повеќе »

(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!

Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски осип  Измешајте 3 супени лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и со оваа маснотија намачкајте го телото неколку минути пред туширање. Исплакнете го телото под топол туш. Алергискиот осип ќе исчезне.   Габички …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Порано и сега: Колку се промениле ѕвездите низ годините?

Колку и да се познати времето си го прави своето и донесува промени дури и’ кај најголемите ѕвезди во светот… И кај оние на кои им се „на рака“ сите модерни технологии за „подмладување“…Некои посегнале по естетските операции, други сакаат достоинствено да стареат…Кој се променил најмногу а кој најмалку? Погледнете …

Повеќе »