Tag Archives: подарок

(ФОТО) ЛУКСУЗ – Само ОВА и треба на жена која има СE’! Џорџина Родригез се пофалила со СКАПОЦЕНИОТ подарок од Кристијано: „Останав без зборови“

27-годишната манекенка на своите фанови на Инстаграм им го покажала својот неверојатен подарок од легендата на Манчестер Јунајтед. Неверојатниот Louis Vuitton Malle Vendome има осум фиоки за најскапите нараквици, ѓердани и прстени на неверојатната бринета. Луксузен подарок Џорџина напишала, заедно со фотографија од две (од четирите) деца кои го виделе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пред 6. години на работниците им ја зголемил платата на 70.000 долари годишно – Вака работи денес!

Пред шест години, директорот Ден Прајс ја зголеми платата на сите во неговата компанија „Gravity Payments“ со седиште во Сиетл, на најмалку 70.000 долари годишно. Тој сега зборувал за тоа како таа одлука влијаела врз бизнисот на неговата фирма. Во исто време, Прајс ја намали сопствената годишна плата за 1. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристијано Роналдо добил скап роденденски подарок – „Brabus G Class“

Кристијано Ронално за роденден добил феноменален автомобил, повторно „Мерцедес“ и повторно од Џорџина… Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери на сите врамиња. Тој на социјалните мрежи се пофали со прекрасниот автомобил кој оваа зима го добил од девојката за роденден. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ и’ на Вимблдон усреќи млада обожавателка подарувајќи и го „победничкиот“ рекет!

Новак Ѓоковиќ усреќи малечко девојче подарувајќи и го неговиот рекет по завршувањето на финалето на Вимблдон. Забележувајќи го малечкото девојче, Ѓоковиќ ја прочитал нејзината порака – транспарент и отрчал да и го даде рекетот. Познатиот тенисер кој е поознат по своето културно и одмерено однесување и вон теренот го направи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче запросило девојче – нејзината реакција е непроценлива!

Едно петгодишно дете се осмелило да направи храбар потег уште рано. Тој решил да ја запроси својата мала пријателка, а симпатичната ситуација ја снимила надзорна камера, која подоцна беше објавена на ТикТок од страна на Лиа Шериф. Момчето дошло до тремот, каде што било девојчето, и клекнало на колена и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Работник добил автомобил од газдата: „Не можев да верувам!“

Расудин Мухиќ, вработен во тузланската месарницата „Брајловиќ“ од својот работодавачот добил автомобил „Голф 5“  како рамазански подарок.Тој не крие дека бил многу изненаден од овој гест, па решил да го сподели својот ентузијазам „Бев дома, дојдов од работа. Беше околу 10. часот. Некој тропна на вратата и јас излегов. Гледам, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: Самохрана мајка работела полно работно време за да ги издржува двете болни ќерки се додека непознат човек не и рекол да го погледне на iPad!

Шана Левит е самохрана мајка на две ќерки, 12-годишната Каденс и 9-годишната Адисон. Во 2010. година, Шана забележала дека Адисон брзо се заморува и дека честопати ја губи рамнотежата, поради што ја однела на педијатар и невролог, кои не можеле веднаш да утврдат што е тоа. Набргу потоа, таа ги …

Повеќе »

Мајка на шест деца родила дете на својот брат и неговиот партнер

Несебична сестра решила да му помогне на својот брат да ги исполни своите соништа и да стане татко. Имено, 42-годишната Трејси Хулс, која и самата има шест деца, одлучила да биде сурогат мајка на нејзиниот помлад брат Ентони Диган и неговиот партнер Реј Вилијамс. Двајцата изгубиле скоро една година во …

Повеќе »

(ФОТО) Џил Бајден ја воодушевила Мишел Обама со необичен подарок!

Пријателството на Џил Бајден и Мишел Обама трае со години, а сега првата дама на Америка одлучила да ја изненади својата пријателка Мишел Обама во 2009 година во Белата куќа засади разновиден зеленчук, а сега Џил Бајден штотуку ги собрала плодовите од трудот и и’ испратила корпа полна со свеж …

Повеќе »