Tag Archives: почината сопруга

(ФОТО) Српски дедо добил на Бинго, но кога дошол по парите бил во „шок“ а ја расплакал продавачката на што ќе ги потроши парите!

Една продавачка на Бинго ливчиња од соседна Србија споделила приказна на Твитер за која, како што вели “и’ го направила денот, но и ја расплакала”. Таа опишала како еден дедо дошол по својата бинго добивка, за која најпрвин мислел дека добил многу помалку пари, а кога дознал колкава е всушност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рио Фердинанд во потресна исповед открил како им рекол на децата дека мајка им умира…

На бившиот англиски фудбалски репрезентативец сопругата му починала од рак. Пред две години Рио Фердинанд ја завршил богатата фудбалска кариера во која најголем печат оставаат 12. години играње во „Манчестер Јунајтед“. Последен клуб на овој одличен одбранбен играч бил лондонскиот „Queens Park Rangers“ во кој како 10. годишник почнал да …

Повеќе »