Tag Archives: почината мајка

МОЛК ВО СТУДИОТО НА ТВ ПИНК: Водителката ја соопштила најтажната вест – мајка и починала од корона вирус

Водителката Верица Брадиќ во синоќешната емисија „Хит твит“ на ТВ Пинк со српските гледачи споделила тажна вест. Имено, кога во емисијата се покренала темата за важноста на имунизацијата во Србија, водителката тажно ја наведнала главата и рекла дека нејзината мајка починала како резултат на коронавирусот. „Мајка ми помина од ковид, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја расплакал Италија: Тренберот „се скршил“ за време на минута молчење за жртвите од корона

По тримесечна присилна пауза поради пандемијата на корона, фудбалот се врати во земјата која е една од најпознатите погодени од коронавирусот. Во Италија околу 35.000 луѓе починале како резултат на инфекцијата, поради што пред почеток на натпреварите има една минута тишина за да се оддаде почест на бројните жртви на …

Повеќе »

(ФОТО) Каква кралица: Пинк прекинала концерт за да прегрне девојка на која и починала мајката

Пејачката Пинк го прекинала концертот, во понеделникот, за да ја прегрне девојката на која неодамна и починала мајката. Девојката Лија Марфи и нејзината мајка планирале заедно да одат на концертот, но нејзината мајка починала пред да успеат да ја остварат својата желба. Девојката на концертот била донесена од нејзината тетка, …

Повеќе »