Tag Archives: починал

Почина Драган Вучиќ – Го сакале или не, во измините години беше дел од нашето секојдневие!

Познатиот македонски водител и пејач, Драган Вучиќ починал денеска на 65. годишна возраст. Според едни информации познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на Инфективната клиника во Скопје, а за некои медиуми веста ја потврдиле негови блиски како и извори од Институтот за јавно здравје кои тврдат дека …

Повеќе »

Стажист, Сеинфелд…Починал глумецот кого го гледавме во повеќето омилени серии

Актерот Сем Лојд, најпознат по улогата во интернационалната серија во која го глуми Тед Бакленд, починал на 56-годишна возраст. Неговиот агент ја потврдил неговата смрт во петокот вечер, но деталите сè уште не се познати. „Варајети“ пишува дека минатата година му бил дијагностициран тумор на мозокот и дека болеста се …

Повеќе »

Во 67. година починал славниот боливудски глумец Риши Капур

Риши Капур, еден од омилените филмски актери во Индија, најпознат по романтичните улоги, починал на 67. годишна возраст. Капур вчера бил хоспитализиран во Мумбаи. „Тој имаше рак и проблеми со дишењето. Затоа беше примен во болница“, изјавил неговиот брат Рандхир за индиските медиуми вчера. Капур починал утрово, само еден ден …

Повеќе »

Умрел од корона откако тврдел дека вирусот е „политичка измама“

60-годишен Американец од Охајо кој на Фејсбук тврдел дека коронавирусот е измама и дека карантинот е „глупост“ починал од коронавирус, пренесува Њујорк пост. Џон В. Мекданиел бил тестиран за коронавирус на крајот на март и добил позитивен резултат, а починал, од коронавирус, минатата среда. Само неколку недели пред да се …

Повеќе »

Тага во Њујорк: Од корона вирусот починал познатиот глумец Марк Блум

Театарската компанија од Њујорк ја открила веста на социјалните медиуми Глумецот Марк Блум починал во својата 69. година од корона вирус. Театарската компанија од Њујрок ја открила веста на социјалните медиуми… „Со љубов и тешко срце, Playwrights Horizons му оддава почест на Марк Блум, драг долгогодишен пријател и врвен уметник …

Повеќе »

Американски фолк пејач починал на сцена среде песна

Дејвид Олни, американски фолк пејач, починал на сцената за време на настапот на 71. фестивал во Флорида. Пејачот само се извинил на средина на песната, ги затворил очите и се смирил, изјавија за Би-Би-си двајца музичари кои биле покрај него на сцената. Пејачот имал срцев удар додека настапувал во Санта …

Повеќе »

(ФОТО) Починал францускиот моден гигант Емануел Унгаро – познат по сензуалнте креации

Емануел Унгаро, француски моден дизајнер, кој себе се опишувал како сензуално опсесивен, починал на 86-годишна возраст во Париз. Унгаро беше моден гигант кој еднаш рече: „Не треба да носите фустан, туку да живеете во него“. Французинот престана активно да се бави со мода во 2004. година а почина во саботата …

Повеќе »

Починала ѕвездата на „Бони и Клајд“ и „Ѕвездени патеки“

Глумецот Мајкл Џ. Полард починал во 80. година, јавуваат американските медиуми, Полард починал пред три дена од последици од срцева болест, а од утрово од него се простуваат бројни колеги, пријатели и обожаватели. Мајкл Џ. Полард најмногу останал запамтен по улогата во филмот „Бони и Клајд“ во која го играл …

Повеќе »

Српски глумец и починал на сопругата на раце:„Почна да се лади и да станува жолт…“

Српскиот актер, Бранислав Петрушевиќ Петручи, починал вчера на 65-годишна возраст во својот дом,во прегратка на сопругата, јавуваат српските медиуми. Неговата сопруга Неда со која бил во брак повеќе од 30 години, низ солзи му раскажала на „Блиц“ дека ги поминала последните минути од животот на Петручи со надеж дека ќе …

Повеќе »