Tag Archives: починал

Ненадејно починал, Рубин Кантарџиоски – Кантар, пејачот на V.I.S. VOX од Прилеп

Со жалење соопштуваме дека нашиот вокален солист Рубин Кантарџиоски – Кантар ненадејно почина во Прилеп, напишаа од бендот на нивната страна на Фејсбук. Неговиот фантастичен глас вокал беше и е препознатлив печат на песните на V.I.S. VOX. Рубин Кантар остави трага на македонската сцена со својот бенд од 90-те години …

Повеќе »

Починал Видое Ристовиќ (44), сопруг на, познатата водителка, Николина Ристовиќ

Синоќа по полноќ починал Видое Ристовиќ, српски историчар на уметност и сопруг на популарната хрватска водителка Николина Ристовиќ. Николина ја потврдила веста за српскиот портал Nova.rs.  Според споменатиот портал, Брзата помош синоќа интервенирала во нивниот дом и констатирала смрт. Видое Ристовиќ е роден на 25. јули 1978. година во Белград. …

Повеќе »

Починал Мајк Хагерти – актер кој гостувал во култната тв серија „Пријатели“

На 68-годишна возраст починал Мајк Хагерти, гостин актер во серијата „Пријатели“. Информација на социјалните мрежи во петокот ја споделила Бриџит Еверет, неговата колешка од шоуто на HBO „Somebody Somewhere“, но причината за смртта не е наведена, пренесува Daily Mail. „Го засакав Мајк во моментот кога го запознав, тој беше посебна, …

Повеќе »

ИН МЕМОРИАМ: Денес ненадејно починал Мирчо Цуков од „Интервали“

Мрачна вест се прошири по музичките кругови во Македонија….Ненадејно починал Мирчо Цуков (66), пејачот на легендарниот бенд „Интервали“.За Цуков музиката беше живот, и професионално но и преку настапите со бендот…Извонреден пејач, човек кој секаде беше добро примен… Вокал кој ќе недостасува на македонската поп сцена.Засега не се објавени причините за …

Повеќе »

ЈА ЗАГУБИЛ БИТКАТА СО БОЛЕСТА – Почина Гилберт Готфрид, легендата на комедијата

Најпознат е по тоа што му го „позајми“ гласот на папагалот Јагу од „Аладин“, потоа по улогата во „Полицаецот од Беверли Хилс 2“. Американскиот комичар Гилберт Готфрид почина на 67-годишна возраст, објави неговото семејство на Твитер. -СО Скршени срца, ве известуваме дека нашиот сакан Гилберт Готфрид почина по долго боледување, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКОРО ДВЕ ДЕЦЕНИИ БИЛ ВО КОМА: Сите се откажале, а тој се разбудил по 19 години и побарал – млеко

Починаl ТЕРИ Вејн Волис (57),  маж од Арканзас кој „се прослави“ откако чудесно се разбуди од комата во која се наоѓаше речиси две децении. „Човекот кој спиеше 19 години“ почина во вторникот, опкружен со пријателите и семејството во болницата за напредна нега во Сирси, само една недела пред неговиот 58-ми …

Повеќе »

Почина академик Радован Павловски

Вчера, на 84. години, почина Радован Павловски поет, есеист и патописец, соопшти Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ). Павловски беше редовен член на МАНУ од 2006. „Академик Радован Павловски во континуитет во изминатите шест децении е еден од најпреведуваните македонски поети во светот. Повеќе книги со негова поезија се …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ МАЛИОТ РАЈАН (5) ОД МАРОКО: Момчето починало само половина час откако било спасено

ПЕТГОДИШНИОТ Рајан од Мароко, чие спасување од бунар длабок 32. метри траело четири дена, починал само половина час откако бил спасен. Според Ал Џезира Мароко, пристигнала официјална информација дека момчето не ја преживеало операцијата. Потсетуваме дека момчето поминало четири дена во бунарот. Спасувачите попладнето успеале да ископаат тунел до него, …

Повеќе »

Игор Џамбазов се прости од својот татко – маестро Александар Џамбазов

Си замина нашиот МАЕСТРО, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години…од денес, конечно со својата Анче…вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој… View this post on Instagram A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Повеќе »