Tag Archives: починал

(ФОТО) ЗАД СЕБЕ ОСТАВИЛ 7. ДЕЦА – СЕ ЗАЛАГАЛ ПРОТИВ ВАНЦИНИРАЊЕ И НОСЕЊЕ МАСКИ: Радио водител се разболел од Ковид 19 и починал!

Десно ортиентираниот радио водител кој себе се нарекувал „религиозен фанатик“ и ги повикувал луѓето да не се вакцинираат против корона, се разболел од вирусот и почина. Боб Ениарт (62) бил свештеник во црква во Соединетите држави и тврдел дека заговорниците на животот треба да ја одбијат вакцината против корона, бидејќи, …

Повеќе »

Починал славниот француски актер Жан Пол Белмондо (88)

Славниот француски актер Жан Пол Белмондо починал на 88-годишна возраст. #BREAKING French actor Jean-Paul Belmondo has died: lawyer to AFP pic.twitter.com/SKOyJOWdfF — AFP News Agency (@AFP) September 6, 2021 Роден е на 9. април 1933. година, во предградието на Париз. Тој стана познат по улогите во филмови на „Новиот бран“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познат француски фудбалер починал после 39. години минати во кома

Жан-Пјер Адамс, француски фудбалер, починал на 73-годишна возраст, откако 39. години минал во кома. Адамс имал 34. години кога паднал во кома во 1982. година. Тоа се случило по анестезијата што ја добил за време на рутинската операција на коленото во болницата во Лион. Тие тогаш рекле дека на операцијата …

Повеќе »

ТАЖНО – ПОЧИНАЛ ЛЕГЕНДАРНИОТ МИКИС ТЕОДОРАКИС (96): Беше татко на сиртакито!

Микис Теодоракис, еден од најголемите грчки композитори, почина на 96 -годишна возраст. Теодоракис се стекна со светска слава правејќи музика за филмовите „Гркот Зорба“, „З“ (1969) и „Серпико“ (1973). Роден е на 29. јули 1925. година, на островот Хиос во Грција. Уште од мали нозе бил фасциниран од музика, бил …

Повеќе »

Трагедија: Шампионот починал на 33-годишна возраст, го чекал раѓањето на неговиот син

Шампионот во пикадо Кајл Андерсон починал на 33 -годишна возраст. Австралискиот шампион починал само неколку месеци по одлуката да се откаже од натпреварот бидејќи го чекал раѓањето на вториот син. Андерсон се посветил на пикадо на шестгодишна возраст, го играл професионално од 2012 до 2021 година, зад себе има бројни …

Повеќе »

(ФОТО) Починал највисокиот човек во САД, бил висок 234,5 сантиметри

Највисокиот човек во САД, Игор Вовковински, почина во американската држава во Минесота на 38 -годишна возраст – беше висок 234,5 сантиметри. Неговото семејство објави дека Игор починал од срцев удар во петокот на клиниката Мајо во Рочестер, објави „Си -Би -Ес“. Мајката, Светлана Вовковинска, медицинска сестра на интензивна нега на …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА ОД ФИЛМОТ „Убиј го Бил“: Глумецот умрел од последици на корона вирус

Sвездата на „Убиј го Бил“, Шиничи Чиба Сони починал на 82 -годишна возраст од последици од корона вирусот. Јапонскиот актер и мајстор за боречки вештини бил примен во болница на 8. август поради пневмонија, предизвикана од ковид -19. Влијателниот актер бил приклучен на респиратор, но на крајот сепак и подлегнал …

Повеќе »

ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА – Американски антиваксер се покајал на смртна постела: „Вакцинирајте се!“

Американски радиоводител и познат антиваксер Дик Фарел (65) починал од коронавирус, но пред да го испушти последниот здив ги повикал пријателите и неговите обожаватели задолжително да се вакцинираат, објави WPTV од Флорида. Фарел, кој е поранешен водител на федералната телевизиска мрежа Newsmax, а сега радиоводител во Вест Палм Бич, од …

Повеќе »

(ФОТО) ОДБИЛ ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПА ПОЧИНАЛ ОД КОВИД: Бодибилдер „во полна снага“ починал од свирепиот вирус

Експертот за градежништво и бодибилдер Џон Ајерс (42) од градот Саутпорт во близина на Ливерпул, починал од „Ковид-19“ по хоспитализација и обидите на лекарите да го спасат „со сите можни лекови“, рекла неговата сестра близначка Џени МекКен. Меккен, која живее во северозападен Лондон, ја сподели приказната за својот брат на …

Повеќе »