Tag Archives: починал

ПОЧИНАЛ ИСЕИ МИЈАКИ: Почнал како чирак, стана еден од најценетите дизајнери во светот!

Исеј Мијаки, јапонски моден дизајнер познат по својот ексцентричен стил и мириси, почина на 84-годишна возраст. View this post on Instagram A post shared by lifestyle asia hong kong (@lifestyleasiahk) Роден е на 22. април 1938. година во Хирошима, Јапонија, бил сведок на атомското бомбардирање во август 1945. година. Како …

Повеќе »

После тешка повреда во сообраќајна несреќа починал актерот од популарната серија „Магнум“

Актерот Роџер Е. Мозли почина на 83-годишна возраст Актерот Роџер Е. Мозли, најпознат по улогата на пилотот Теодор ТЦ Калвин во серијата „Магнум“, почина во неделата. Имал 83. години, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата ќерка. Починал опкружен со семејството откако бил повреден во сообраќајна несреќа минатата недела …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ НА ТИКТОК ГО ЧИНЕЛ ЖИВОТ? АРЧИ ИСКЛУЧЕН ОД АПАРАТИТЕ! Цел свет ја следеше здравствената состојба на момчето, тој починал два часа подоцна…

Момчето Арчи Батерсби (12) околу 15. часот по наше време било исклучено од апаратот за одржување во живот, а како што пренесуваат британските медиуми, неговото семејство било со малиот до последен момент. Холи Денс и Пол Батерсби вчера ја загубија најновата правна битка за да го извлечат синот од Кралската …

Повеќе »

Починал Бернард Крибинс

Актерот Бернард Крибинс починал на 94-годишна возраст, потврдило неговото семејство. Една од неговите најзначајни улоги беше во серијата Doctor Who. Поранешниот писател на Doctor Who, Расел Ти Дејвис, објавил негова слика направена на снимање: „Среќен што го познавам. Благодарам за сè, мојот стар војник. Една легенда го напушти светот“. Во …

Повеќе »

(ФОТО) „Се борев со сите сили, но не можев да ја добијам оваа битка“: На 34. години починал познат актер

Починал од рак на лимфните жлезди… Младиот актер Антонио Ибанез починал на 34-годишна возраст по тешка битка со ракот на лимфните жлезди, објавија шпанските медиуми. Антонио на јавноста и е познат по улогите во сериите „La kue se avecin“, „Elministerio del Tiempo“, „Aida“ и други, починал во вторник на 34-годишна …

Повеќе »

Починал актерот од филмот „Сам дома 3“

Актерот Лени Фон Долен, еден од негативците во филмот „Сам дома 3“, починал на 5. јули на 63-годишна возраст, потврди неговиот агент за Variety. View this post on Instagram A post shared by Twin Peaks UK Festival (@twinpeaksukfest) „Актерот почина во четвртокот во својот дом во Лос Анџелес по долго …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ ЛЕГЕНДАРНИОТ АКТЕР Џејмс Кан, кој се прослави во „Кум“

ЛЕГЕНДАРНИОТ актер Џејмс Кан, кој се прослави со улогите во филмовите како „Кум“ и „Песната на Брајан“, починал на 6. јули, на 82-годишна возраст. Оваа вест беше објавена на официјалниот профил на Џејмс на Твитер, а деталите за неговата смрт се уште не се познати. – Со голема тага ве …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – ЛЕГЕНДАРНИОТ ТАНЧЕР ПОЧИНАЛ НА 58. ГОДИНИ: Бил десна рака на Мајкл Џексон, а играл и со Кијану Ривс!

Хип-хоп танчерот и кореограф Бруно Фалкон, попознат како „Pop N Taco“, починал во саботата во својот дом во Лонг Бич, Калифорнија. Имал 58 години, а починал од природна смрт, пишува New York Post. Сестрата на легендата на култниот филм „Breakin’“ од осумдесетите ја потврдила неговата смрт за локалните медиуми. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почина популарниот јутјубер Technoblade. Имаше 23 години!

Почина Technoblade, Јутјубер кој имаше 11. милиони претплатници на својот канал благодарение на видеата на Minecraft. Имаше 24. години и боледуваше од рак, а неговото семејство ја соопшти трагичната вест во емотивното проштално видео објавено на негово име, кое во еден ден беше прегледано 36. милиони пати. Минатата година Technoblade …

Повеќе »