Tag Archives: починал

Починал поранешниот тапанар на Ред хот чили пеперс и Дед Кенедис – Д.Х. Пелигро

Поранешниот тапанар на групата „Ред Хот Чили Пеперс“, Д.Х. Пелигро почина на 63-годишна возраст по пад во неговиот дом во Лос Анџелес. Тој починал откако удрил со глава при несреќен пад во петокот во неговиот дом. View this post on Instagram A post shared by Dh Peligro (@dhpeligro) Тапанарот, чие …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Починал Џери Ли Луис – легенда полна со контроверзи

Рок ѕвездата, текстописец и пијанист Џери Ли Луис починал денеска на 88-годишна возраст. Тој починал денеска во својот дом во Мемфис. Џери Ли Лус бил во лоша здравствена состојба во последните неколку недели и бил принуден да го пропушти приемот во Куќата на славните на кантри музиката на 16-ти октомври. …

Повеќе »

Актерот Роби Колтрејн, од „Хари Потер“, почина на 72-годишна возраст

„Роби Колтрејн за жал почина денеска, 14 октомври“, потврди неговиот агент. Познатиот актер, кој го толкуваше Рубеус Хагрид во франшизата „Хари Потер“, починал денес, на 72-годишна возраст. Во соопштение за медиумите неговата агентка Белинда Рајт ја сподели тажната вест: „Мојот клиент и пријател Роби Колтрејн почина во петок на 14. …

Повеќе »

ЦУК: Вонредна информација – 60. годишен член на група од 18. планинари добил инфракт и починал на планинска патека на повисоките делови од Кораб

Денеска, Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово, извести дека утрово од Полициска станица Стрезимир биле известени дека 60-годишен член на група од 18. планинари добил инфракт, додека се движеле по планинска патека на повисоките делови од Кораб, поточно местото на настанот е на локација на еден километар над …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познат рапер починал откако бил избоден со нож: Еминем се прости од својот пријател со емотивна порака

Раперот е жртва на улична тепачка Пат Стаи, бил убиен во центарот на Халифакс. Како што потврдила обдукцијата, младиот рапер добил смртоносни повреди од убод со нож. Кобниот настан се случил во неделата нешто по полноќ. View this post on Instagram A post shared by Pat Stay (@patstay_902) Иако брзата …

Повеќе »

Починал актер од серијата „Беверли Хилс“

Актерот Џозеф Е. Тата, најпознат по улогата на Нејт, сопственикот на „Пич пита“ во серијата „Беверли Хилс“, починал на 86-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја сподели Иан Зиринг, кој во серијата го играше Стив. „Во последните неколку месеци ја загубивме Џесика Клајн, една од најуспешните писателки и продуценти на …

Повеќе »

Починал Леон Витали

Британскиот актер Леон Витали, познат како еден од најблиските соработници на Стенли Кјубрик, починал на 75-годишна возраст. Витали починал во саботата, на 20. август во Лос Анџелес, но неговото семејство денес ја потврди тажната вест за Асошиетед прес. Според нив, тој починал дома опкружен со своите најблиски, меѓу кои и …

Повеќе »

Почина ѕвездата од филмот „Mad Max“

Почина австралискиот актер Винсент Гил, најпознат по улогата на Ноќниот јавач во филмот „Mad Max“ од 1979 година. Неговиот пријател и колега Пол Џонстон, кој го играше Кундалини во култниот филм, ја потврди веста на Фејсбук, споделувајќи неодамнешна фотографија на која двајцата се држат за рака. За жал, вистина е…“, …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ УШТЕ ЕДЕН АКТЕР ОД КУЛТНАТА СЕРИЈА! Открил дека е болен пред само неколку месеци, ја загубил битката на ЖИВОТОТ

Тој е веќе вториот актер од серијата „Спартак“ кој починал од рак. Актерот Џоан „Џон“ Кинг починал на 49-годишна возраст од аденокарцином, само седум месеци откако ја дознал страшната дијагноза. Веста за смртта на актерот од хит серијата „Спартак“ ја потврди и неговото семејство. На актерот во јануари годинава му …

Повеќе »