Tag Archives: починал

Починал Вилијам Шекспир – првиот маж во светот кој прими вакцина против коронавирус

„Тој беше голем љубител на фотографијата, обожуваше џез и дружења, а ја сакаше и природата. Бил ќе остане запаметен по многу работи, особено по добрата смисла за хумор“, се вели во соопштението на семејството. Вилијам Шекспир, првиот маж на светот што прими вакцина против коронавирус, почина во болница на 81-годишна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трагедија: 14-годишник починал на прославата на Атлетико

Прославата на титулата мадридски Атлетико се претвори во трагедија поради смртта на 14-годишен навивач на клубот. „Марка“ пренесува дека момчето ја заглавило главата низ прозорецот на комбето, што било фатално бидејќи возилото одело покрај еден ѕид. Брзината на движење сепак била фатална, лекарите го реанимирале повеќе од еден час, но …

Повеќе »

(ФОТО) СЗО ги отфрлила неговите тврдења: Лекарот кој говорел дека вакцините не се добри починал од корона!

Лекарот од Кенија, Стивен Каранџа, кој рекол дека вакцината против ковид 19 е потполно непотребна, починал како резултат на инфицирање со вирусот корона. Д-р Каранџа, кој бил шеф на Католичкото здружение на кениски лекари, се залагал за третман со инхалации и таблети базирани на хидроксихлорокин. Тој имал несогласувања со Католичката …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧИНАЛ УЧЕСНИК НА НАТПРЕВАРУВАЊЕТО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Колегите на социјалните мрежи се простуваат од Момир Луковац (24)

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тешки вести. Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните мрежи неофицијалната информација дека починал учесникот во тековната сезона, Момир Луковац. Оваа тажна вест ја потврдиле и неколку колеги на Момир Луковац, …

Повеќе »

(ФОТО) Починал принцот Филип: Принцот Хари се простил од својот дедо!

Војводата од Единбург, принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, почина на 100-годишна возраст, објави Бакингемската палата, пренесува Sky News.   View this post on Instagram   A post shared by Cambridges💖 (@thecambridgess_) Во изјавата на Бакингемската палата се вели: „Нејзиното височество Кралицата со длабока тага ја објави смртта …

Повеќе »

Маж (33) во Хрватска починал после вакцинирање со АстраЗенека – почнува истрага!

Маж во Хрватска починал 12. дена откако бил вакциниран со АстраЗенец, поради што Хрватската агенција за лекови (ХАЛМЕД) започна истрага. Како што дознава Индекс.хр, починатиот човек е од Сисак и починал утрово во загрепскиот КБЦ Ребро. Тој бил вакциниран во Сисак, а сè уште не е познато дали станува збор …

Повеќе »

Починал Сања Илиќ: Основачот на групата „Балканика“ ја загубил битката со короната

Починал музичарот и фронтмен на групата „Балканика“, Александар Сања Илиќ. Музичарот Александар Сања Илиќ починал од последици на ковид 19. Сања Илиќ починал на 70-годишна возраст. Роден е во 1951. година во Белград. Негов татко е композиторот Миодраг Илиќ Бели, а брат му е композиторот Драган Илиќ, кој е член …

Повеќе »

Глумец ненадејно починал во 29. година

АКТЕРОТ Џамил Френч ненадејно починал на 29-годишна возраст. Портпарол на канадскиот актер, кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија Degrassi: Next Generation (Деграси: Следната генерација), ја потврдил веста за Page Six.. „Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе …

Повеќе »

СРЦЕТО НА ИЗДРЖАЛО – Починал Алфредо Кинтана

Порто потврдил дека познатиот голман Алфредо Квинтана починал. Португалскиот голман Алфредо Квинтана претрпел срцев удар на тренинг претходно оваа недела. Лекарите се бореле да го реанимираат, а потоа тој бил пренесен во болница и ставен во индуцирана кома. За жал, во петокот добивме лоши вести. Алфредо Квинтана починал. „Се надевавме …

Повеќе »