Tag Archives: починал

Починал холивудскиот актер Адам Рич, пронајден мртов во својот стан во Лос Анџелес: Причината за смртта е непозната

Холивудскиот актер Адам Рич починал на 54-годишна возраст. Рич почина во саботата во својот стан во Лос Анџелес, а причината за смртта е непозната. Иако Рич е најпознат по улогата во филмот „Осум е доволно“, тој исто така се појави во неколку ТВ емисии и разни филмови кон крајот на …

Повеќе »

ХОЛИВУД ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот кинематографер кој дури пет пати беше номиниран за Оскар! СИТЕ ГИ ЗНАЕМЕ НЕГОВИТЕ ФИЛМОВИ

Почина кинематограферот Овен Роизман (86), пет пати номиниран за Оскар, кој ги сними значајните филмови „The French Connection“, „The Exorcist“, „The Network“ и „Tootsie“. Американското здружение на кинематографери потврди во саботата, дека тој починал по долго боледување. Роизман, роден во Њујорк, кој починал во својот дом во Лос Анџелес, доби …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АВТОМОБИЛ ПОЛЕТАЛ СО БРЗИНА ОД 320 КМ НА ЧАС: Страшна смрт на тркач во Австралија

Камерите го снимија ужасниот момент кога професионален возач на драг трки загинал кога неговиот автомобил ги пробил безбедносните бариери и удрил во кулата со камери со 320 километри на час.Сем Фенек се натпреварувал на тркачката патека Вилоубенк, западно од Бризбејн, Австралија, а несреќата се случила во саботата нешто пред 19 …

Повеќе »

Познат музичар починал на 45 години: Се борел против опасна болест

„Тој само легна да се одмори и го снема“ Џеремаја Грин, тапанарот и еден од основачите на бендот „Modest Mouse“, починал во саботата на 45-годишна возраст, објавија членовите на бендот. View this post on Instagram A post shared by Modest Mouse (@modestmouse) Само неколку дена откако беше јавно објавено дека …

Повеќе »

Џозеф Марли, реге пејач и внук на Боб Марли, починал на 31-годишна возраст

Џозеф Џо Мерса Марли, реге пејачот и внук на легендарниот Боб Марли, починал на 31-годишна возраст. Неговиот менаџер ја потврдил оваа информација за магазинот Rolling Stone, но не ја открил причината за неговата смрт. Новинарот Абка Фиц-Хенли тврди дека неговото безживотно тело било пронајдено во возилото. Радио станицата WZPP објави …

Повеќе »

Популарен МАНЕКЕН ненадејно починал на 29 години: Откриена е причината за смртта

Голема трагедија На 29-годишна возраст ненадејно починал хрватскиот модел Патрик Цветко. Како што објави Кхрватскиот Story, Цветко доживеал епилептичен напад, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата пријателка Елена Диздар на својот Инстаграм профил. Почивај во мир пријателе“, напишала таа. Цветко почнал да се занимава со манекенство на 19 …

Повеќе »

НА 65 ГОДИНИ – Починал, Макси Џез, пејачот на легендарниот британски бенд Faithless

Макси Џез, пејачот на легендарната британска група Faithless, починал на 65-годишна возраст. Неговите колеги од групата Faithless ја споделија тажната вест на официјалните профили на бендот на социјалните мрежи и открија дека тој починал во сон. „Срцето ни е скршено да кажеме дека Макси Џез почина мирно во сон минатата …

Повеќе »

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА 58 ГОДИНИ ПО КРАТКА БОРБА СО БОЛЕСТА: Глумеше во популарна серија, а потоа следуваа други КУЛТНИ улоги

Актерот Ронан Виберт починал по кратка битка со болеста, јавуваат светските медиуми. Трагичната вест ја потврди неговиот тим соработници. Ронан починал на 58-годишна возраст, а ќе го паметиме по култните улоги во продукциите „Спасувајќи го господинот Бенкс“, „Дракула“, „Снешко“ и други. Тој исто така го глумеше Лепидус во високогледаната серија …

Повеќе »

НА 60 ГОДИНИ ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ МАСИМО САВИЌ: Ненадејно не напушти

Почина Масимо Савиќ, соопшти неговото семејство. Имаше 60 години. Масимо Савиќ почина во Загреб на 60-годишна возраст. Тажната вест ја потврдија од „Аквариус рекордс“. Неговата сопруга Ени и ќерката Мирна се простија од популарниот пејач со емотивна објава на социјалните мрежи. – Таткото, сопругот, гордоста и љубовта, Масимо Савиќ, не …

Повеќе »