Tag Archives: починал

(ФОТО) ПОЧИНАЛ УЧЕСНИК НА НАТПРЕВАРУВАЊЕТО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Колегите на социјалните мрежи се простуваат од Момир Луковац (24)

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тешки вести. Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните мрежи неофицијалната информација дека починал учесникот во тековната сезона, Момир Луковац. Оваа тажна вест ја потврдиле и неколку колеги на Момир Луковац, …

Повеќе »

(ФОТО) Починал принцот Филип: Принцот Хари се простил од својот дедо!

Војводата од Единбург, принцот Филип, сопруг на британската кралица Елизабета Втора, почина на 100-годишна возраст, објави Бакингемската палата, пренесува Sky News.   View this post on Instagram   A post shared by Cambridges💖 (@thecambridgess_) Во изјавата на Бакингемската палата се вели: „Нејзиното височество Кралицата со длабока тага ја објави смртта …

Повеќе »

Маж (33) во Хрватска починал после вакцинирање со АстраЗенека – почнува истрага!

Маж во Хрватска починал 12. дена откако бил вакциниран со АстраЗенец, поради што Хрватската агенција за лекови (ХАЛМЕД) започна истрага. Како што дознава Индекс.хр, починатиот човек е од Сисак и починал утрово во загрепскиот КБЦ Ребро. Тој бил вакциниран во Сисак, а сè уште не е познато дали станува збор …

Повеќе »

Глумец ненадејно починал во 29. година

АКТЕРОТ Џамил Френч ненадејно починал на 29-годишна возраст. Портпарол на канадскиот актер, кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија Degrassi: Next Generation (Деграси: Следната генерација), ја потврдил веста за Page Six.. „Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе …

Повеќе »

Починал Кале Дијамант, учесник во серијалот „Никогаш не е доцна“

Пејачот Станоје Становиќ, попознат како Кале Дијамант, инаку победник во првата сезона на шоуто „Никогаш не е доцна“, починал на 54-годишна возраст. Безживотното тело на пејачот утрово го пронашле членовите на неговото семејство, во неговиот стан во Германија. Причината за смртта сè уште не е официјално позната, но како што …

Повеќе »

Починал Хал Холбрук, Длабоко грло од филмот „Сите луѓе на претседателот“

Американскиот филмски, театарски и телевизиски актер Хал Холбрук, познат по улогите на писателот Марк Твен и Длабоко грло од филмот „Сите луѓе на претседателот“, починал на 96-годишна возраст, пренесоа светските медиуми. Холбрук починал на 23. јануари во неговиот дом во Беверли Хилс, а веста на новинарите на „Њујорк Тајмс“ им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал легендарниот дизајнер Пјер Карден

Францускиот дизајнер Пјер Карден починал во болница на 98-годишна возраст, потврди неговото семејство. Карден е роден во Италија во 1922 година, но како дете се преселил во Франција. Карден започнал да работи во модната куќа Кристијан Диор во 1946. година, кога придонесе за раѓањето на познатиот „Нов изглед“. Својата модна …

Повеќе »

Починал глумецот од „Војна на ѕвездите“: Не ја издржал борбата со болеста

Британскиот актер Џереми Булок, кој го играше ликот на Боб Фет во првите три дела на „Војна на Starвездите“, починал на 75-годишна возраст. Според „Варајети“, актерот починал од компликации предизвикани од Паркинсонова болест. „Тој почина опкружен со своето семејство во болницата, откако се бореше со Паркинсонова болест. Тој имаше долга …

Повеќе »

Починала ѕвездата од филмот „Петтиот елемент“

Томи „Тајниот“ Листер, познат на нашата публика по улогата на претседател Линдберг во филмот „Петтиот елемент“, починал на 62-годишна возраст. Според странските медиуми, Томи не бил пренесен во болница кога Брзата помош пристигнала во неговиот стан, туку на лице емсто било констатирано дека е мртов. Листер беше познат по своите …

Повеќе »