Tag Archives: починал

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1 остана без легендата: Почина големиот Ники Лауда

Австриецот Ники Лауда (70) трипати ја освојувал Формула 1, два пати во ферари а еднаш во МекЛарен. Тој е единствен светски првак во Ферари и МекЛарен. Пред 9. месеци му биле трансплантирани бели дробови… Ники Лауда (70), легендарниот Австриец и еден од најдобрите возачи на Формула 1 во историјата, според …

Повеќе »

Починал Лук Пери, ѕвезда на култната серија „Беверли Хилс 90210“

Лук Пери минатата недела претрпел мозочен удар од кој за жал не се опоравил… Глумецот Лук Пери кој е најпознат по улогата на Дилан МеКкеј во серијата „Беверли Хилс 90210“ починал откако минатата среда претрпел мозочен удар. Пери починал во понеделник наутро во болницата „Свети Џозеф“ во Бурбанк, јавува TMZ.Имал …

Повеќе »

Загинал Шабан Шаулиќ: Во тешка сообраќајна несреќа денес во Германија настрадал кралот на народната музиката!

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, починал денес во Германија после тешка сообраќајна несреќа. Според официјалните информации, Шабан Шаулиќ бил во автомобил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефелд каде пеел. Пијан возач и без дозвола се забил во нивниот автомобил. Шабан седел на местото …

Повеќе »

(ФОТО) Болеста однела уште една легенда:Ја одбил титулата „витез“, не добил ниту еден Оскар, а бил сакан од цел свет!

Британскиот глумец Алберт Фини починал во 83 година, после куса болест, соопштило неговото семејство. Се прославил со филмовите „Том Џонс“, „Сабота навечер, недела наутро“ и „Ноќта мора да умре“. Го глумел Херкул Поаро во „Убиство во ориент експрес“ од 1974. година. Меѓу последните филмови му се „Борновиот ултиматум“ од 2007. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славата наспроти животот: Девојката на Роналдо ги минува најтешките моменти во животот!

Парите и славата не се се’ во животот бидејќи сите сме само обични луѓе со свои слабости и стравови…А, токму во таков страв, и покрај убавите работи кои и се случуваат последните две години ги живеела девојката на Кристиано Роналдо, Георгина… Девојката на фудбалерот Кристиано Роналдо, Георгина Родригез поминува исклучително …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал Драгослав Шекуларац

Денес во Белград починал легендарниот фудбалер на Црвена ѕвезда, Драгослав Шекуларац.Шеки е роден во Штип, на 8. ноември 1937. година, а почина на 5. јануари.2019. година во Белград. Популарниот Шеки бил голема „ѕвезда“ после Рајко Митиќ. Бил веројатно еден од најдобрите дриблери во историјата на југослоевснкиот фудбал. Играл во средниот …

Повеќе »

Починал познатиот глумец Марко Николиќ

Глумецот Марко Николиќ починал на 2. јануари 2019. година во 73. година, потврдила на социјалните мрежи неговата ќерка Мина. Покрај заедничка фотографија со таткото ги напишала само годините на неговото раѓање и смрт. 1946. – 2019. Gepostet von Nikolić Mina am Mittwoch, 2. Januar 2019 Марко Николиќ е роден на 20. …

Повеќе »

Почина Шарл Азнавур: Крал на француската шансона

Легендарниот француски шансониер, Шарл Азнавур, починал во 94. година, потврдил неговиот менаџер. „Француски Синатра“, како што многумина го нарекувале, продал повеќе од 180. милиони албуми а се појавил во повеќе од 60. филмови. Азнавур бил син на ерменски имигранти, роден во Париз. Испеал повеќе од 1.200 песни на дури седум …

Повеќе »

Пијанистот на „Nick Cave & The Bad Seedsa“ умрел во 58. година

„Една вечер, кога сите бевме многу пијани, околу четири наутро, Конвеј седна на пијаното во хотелскиот бар во Келн и ни ги запеа „Streets of Laredo“ со неговиот нежен, нежен стил и за миг светот застана, рекол Кејв Долгогодишниот пијанист на Nick Cave & The Bad Seedsa, Конвеј Севиџ, починал …

Повеќе »