Tag Archives: победа

Македонските ракометари УСПЕШНИ: Со триумфот против Финска обезбеден пласманот на ЕП 2022

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победа на гостински терен против Финска од 22-27 го потврди местото во групата меѓу најдобрите селекции и ќе патува на Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра на стартот на 2022 година. Иако важеше за голем фаворит, нашиот национален тим доста се намачи за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пресметка која траела 20. минути – АЈКУЛА ПРЕВРТЕЛА КАЈАК НА РИБАР И ГО ВОВЛЕКЛА ВО МОРЕТО: Камерата ја снимила жестоката пресметка во морето!

Рибарот Греам Смит бил во водите недалеку од крајбрежјето на Ирска кога ајкула ја каснала мамката. Со предаторот се борел добри 20. минути и на крајот завршил во морето. Ајкулата била толку упорна што таа го превртела неговиот кајак. На Смит му помогнале пријатели од блискиот брод, пренесува Mirror. “Неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јутјубер нокаутирал ММА ѕвезда – Сите им се смеат!

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот Џејк Пол и Бен Аскрен, поранешен ММА шампион, траел нешто помалку од две минути, а многумина биле разочарани. Борбата траела помалку од една рунда, јутјуберот Џејк Пол победи, а многумина се сомневаат во регуларноста на мечот. Поточно, тие тврдат дека Аскрен бил „добро платен“ за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонските фудбалери со песна ја прославија победата против Германија!

Македонските фудбалери под извонредното водство на Игор Ангеловски во гости ја совладаа Германија со 2:1…Тоа беше натпревар во кој уживаа сите љубители на фудбалот без оглед од која земја се… Дури и коментаторот на Спорт клуб на моменти не можеше а да не ги прокоментира сите неправди кои судиите им …

Повеќе »

Игор Ангеловски: „Не сме свесни што направивме, вие сте моите херои – Овие момци уште еднаш ја направија Македонија горда!“

„Никогаш не сме победиле репрезентација со толку титули. Среќен сум што работам со такви фудбалери, честитки до нив…“ Фудбалската репрезентација на Македонија забележа голем триумф на гости кај Германија а по натпреварот, селекторот Игор Ангеловски не го криеше задоволството и им честита на играчите за големиот подвиг на гостински терен. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАКВА НОЌ ДА СЕ БИДЕ МАКЕДОНЕЦ: Македонските фудбалери ја победија Германија и ни подарија најголема радост!

Фудбалската репрезентација на Македонија изигра неверојатно на гостувањето против Германија. Македонија победи со резултат од 2:1 и освои огромни бодови во квалификациите за СП 2022. Првиот гол го даде Горан Пандев, а вториот Елиф Елмас. Судијата беше гение – виде пенал каде што го нема за да Германија изедначи од …

Повеќе »

РЕЦЕПТ НА ЗЕМЈИТЕ ПОБЕДНИЦИ: Пет чекори за триумф над короната

Ковид-19 го погоди целиот свет, а досега однесе повеќе од 2,7 милиони животи. Џејн Корбин, новинарка на Би-Би-Си Панорама, ги истражувала најдобрите примери за борба против пандемијата на корона. Таа ја истражувала пандемијата минатата година и сега одлучила да открие од глобалните лидери и високи здравствени службеници од четири континенти …

Повеќе »

(ФОТО) Тозовац излегува од болница: Короната ја победил со помош на кинеската вакцина Синофарм

Легендарниот фолк пејач, уште од времето на Југославија, Предраг Живковиќ Тозовац (85) се изборил со коронавирусот и за два дена ќе ја напушти болницата, пишуваат српските медиуми. Тој ги избегнал тешките последици затоа што непосредно пред симптомите на корона ја примил кинеската вакцина Синофарм. „Предраг се чувствува одлично и денешните …

Повеќе »

(ФОТО) Инспиративна приказна за девојче кое победило рак

Кога Криси и Дакота Боуен дознале дека нивната тригодишна ќерка има рак на бубрезите, биле шокирани.   View this post on Instagram   A post shared by Kristin Bowden (@kris_bowden) „Кога го слушнав зборот РАК од устата на докторот, за малку ќе паднав на колена. Никој не очекува дека такво …

Повеќе »