Tag Archives: победа

БРАВО! МАКЕДОНИЈА ОДИ ВО БАРАЖ ЗА СП: Со победата против Исланд покажаа како се бори за националниот дрес!!!

Срцето го оставија на терен и покажаа како се бори за националниот дрес. Се започна со првиот гол на Алилоски, и потоа двата на Елмас… Со оваа игра и желба нашите момчиња покажаа дека го заслужија баражот за СП во Катар. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Да им посакаме успех на нашите херои: Вечерва од 18. часот Македонија игра со Исланд

Импресиите од пред неколку дена се сеуште присутни, и’ кај нашите момчиња и’ кај навивачите, ма, кај сите Македонци кога Ерменија, на нивен терен, беше поразена со 5:0. Колку беше убаво чувството да се гледаат македонските фудбалери како лебдат по теренот, дишат како еден и постигнуваат голови… View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈСТОР НА ДРАМА! Ѓоковиќ од сјај до очај и назад, низ невиден трилер до победа во Париз!

НОВАК Ѓоковиќ се пласираше во третото коло на АТП Мастерсот во Париз, откако по драматичен меч ја продолжи серијата без пораз против Мартон Фучовиќ. Првиот тенисер на светот со тешки маки го совлада унгарскиот тенисер со 6:2, 4:6, 6:2 со што се пласираше во осминафиналето во кое ќе игра со …

Повеќе »

(ФОТО) Американскиот музичар го победил ракот!

„Морам да правам прегледи на секои шест месеци и ќе ми треба до крајот на годината за да се вратам во нормала, но денес е неверојатен ден и се чувствувам благословено“, напишал Марк Хопус Американскиот музичар Марк Хоппус, басист и пејач на групата „Блинк-182“, сподели среќна вест со своите следбеници …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак го испрати Беретини – следен е Зверев!

Новак Ѓоковиќ стигна на две победи до титулата на УС Опен и календарскиот Грен слем. Првиот рекет во светот го скрши отпорот на Италијанецот Матео Беретини во четвртфиналето и откако го загуби првиот сет, славеше 5: 7, 6:2, 6:2, 6:2 на стадионот Артур Еш. Тој ќе игра против Германецот Александар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лапсусот на водителката на РТС со денови се споделува на социјалните мрежи!

Водителката на вестите на РТС, Анета Ковачиќ направила симпатичен лапсус што со денови се споделува на социјалните мрежи. Во моментот кога ги читала резултатите од натпреварите во Супер лигата, била направена грешка која им била бескрајно симпатична на сите, веројатно затоа што токму таква ситуација им се случила на повеќето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новинарското прашање за Роналдо му ја расипала прославата на светскиот рекорд – Бесно си заминал

КРИСТИАНО РОНАЛДО и донесе победа на Португалија против Ирска (2:1) во квалификациите за СП. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano.ronaldo7_) Со погодок со глава за 1:1 во 89. минута, новиот играч на Манчестер Јунајтед стана светски рекордер по број на голови за националниот тим. …

Повеќе »

Ништо од руското полуфинале: Каренјо го запре Медведев

Шпанецот Пабло Каренјо Буста се пласираше во полуфиналето на Олимписките игри, елиминирајќи го претставникот на Рускиот олимписки комитет Данил Медведев. Каренјо Буста славеше во два сета, во првиот со убедливи 6:2, во вториот се играше тај-брејк. Шпанецот успеа да ја искористи првата меч топка и се пласираше во полуфиналето, каде …

Повеќе »

ПРЕКРАСНИ ВЕСТИ ОД ТОКИО: Сензационална победа на Дејан Георгиевски…

Совладан двократниот светски првак и голем фаворит за олимписка титула, Кубанецот Алба Кастиљо… Дејан се пласираше меѓу осумтемина најдобри во категоријата +80 кг., а за час и половина (8:45 по МК време) ќе се бори за пласман во полуфиналето… Противник ќе му биде Сејдоу Гбане од Брегот на Слоновата Коска! …

Повеќе »