Tag Archives: победа

(ФОТО) ФОРМУЛА 1 – Нова ера: Бахреин е на Леклер, катастрофа на Ред Бул!

Возачот на Ферари, Шарл Леклер славеше на Големата награда на Бахреин, со што започна нова ера во Формула 1. Леклер на италијанскиот тим му го донесе првиот триумф на патеката „Сакир“ по две и пол години и трката во Сингапур во 2019. година, на која победи Себастијан Фетел. Монегашанецот по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен пресврт на Надал за продолжување на победничката серија: „Не заслужив да победам!“

РАФАЕЛ НАДАЛ продолжи со победите во 2022. година. Шпанскиот тенисер се пласираше во третото коло на Индијан Велс со 6-2, 1-6, 7-6 (3) против Себастијан Корда, 38. играч во светот. Надал, кој славеше во сите 16. одиграни меча сезонава и го освои Австралија опен, во третиот сет губеше со 5:2 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОБЕДНИЧКАТА НА ЕВРОВИЗИЈАТА СО ДЕЦАТА ПОБЕГНАЛА ОД КИЕВ, СПОДЕЛИЛА ШОКАНТНИ ВИДЕА: „Четири дена бевме БЕЗ ХРАНА, ве молам прекинете ја ВОЈНАТА!“

Џамала, украинската пејачка која победи на Евровизија во 2016. година, се огласи на Инстаграм и опиша како изгледало нејзиното бегство од татковината. „Ноќта на 24. февруари го напуштивме Киев со нашите деца и поминавме речиси четири дена во автомобилот, без храна бидејќи во состојба на шок никој не се сети …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Руслана упатила драматичен повик: „Светот ќе ни помогне и ќе ја запреме војната!“

УКРАИНСКАТА пејачка Руслана Лижичко, која се прослави по победата на Евровизија во 2004. година со песната Wild Dance, проговори за рускиот напад врз Украина. Познатата Украинка на својот Инстаграм објави фотографија на која се гледа како се моли, а во описот сподели драматична порака за нападот на Русија врз нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак се мачеше против Хачанов, во вториот сет, но продолжува понатаму

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во второто коло на турнирот од серијата 500 во Дубаи го совлада Карен Хачанов од Русија со резултат 6:3, 7:6 (2) за час и 39 минути игра. Ова беше нивни седми дуел и шести триумф на светскиот играч број 1. Новак во четвртфиналето ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Несреќниот Меси во неговиот свет: Снимка од славјето на играчот по победата против Реал го потресе ПСЖ

Лионел Меси не го прослави голот за победа на својот тим на натпреварот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид (1:0), а се појави ново видео кое откри слично расположение на Аргентинецот кога фудбалерите на францускиот клуб се радуваа пред навивачите. Аргентинецот промаши пенал во 63. минута, одигра многу просечен натпревар, а …

Повеќе »

(ФОТО) Новак тренираше насмеан по малтретирањето и објави слика од Мелбурн

Доаѓаат подобри денови за Новак Ѓоковиќ, по шест дена мачење во Мелбурн, тренираше пред полноќ по локално време во Австралија. „Благодарен сум на судот што ја донесе одлуката да го поништи одбивањето на мојата виза за престој во Австралија. И покрај се што се случи, сакам да останам и да …

Повеќе »

Надал освоил титула и испишал историја

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја освои титулата на турнирот во категоријата АТП 250 во Мелбурн. По два одиграни сета, Надал го победи Максим Креши, домашниот играч со 7:6 (8:6), 6:3. Шпанецот немал лесна работа. Во првиот сет немало брејкови, а Надал во тај-брејкот повел со 3-0. Ја испуштил предноста и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сет за прилагодување, па доминација: Ѓоковиќ го совлада Руд на последниот Мастерс!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со победа го стартуваше завршниот Мастерс во Торино, кога во првото коло од „зелената група“ го совлада дебитантот Каспер Руд со 7:6, 6:2. Torino going OFF for the World No. 1 🔉 5-time champ @DjokerNole is back at the #NittoATPFinals! Stream Djokovic vs Ruud live …

Повеќе »